03 Lip

Yerba Mate – najlepsze sposoby na urozmaicenie smaku

Yerba Mate smak

Dziś temat dla osób poszukujących niepowtarzalnych smaków. Dla tych, którzy lubią eksperymentować i próbować czegoś nowego. O co chodzi? Oczywiście o ciekawe sposoby na urozmaicenie naparu Yerba Mate. Właściwości pobudzające, witaminy i minerały znajdują się w listkach ostrokrzewu paragwajskiego, a to czym zalejemy susz i co do niego dodamy zależy wyłącznie od nas.
Poznajcie kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie Yerba Mate. Smak może stać się zupełnie inny, a co najlepsze – dokładnie taki jak lubicie 🙂

Yerba Mate – smaki owocowe

Smak Yerba Mate zależny jest od odmiany ostrokrzewu oraz dodatków. Można wybrać gotowe mieszanki, ogromnie popularne są Yerby z dodatkiem cytrusów, jak cytryna czy pomarańcza. Ale jeśli chcemy próbować różnych smaków i każdego dnia modyfikować ulubiony napar, dobrym pomysłem może być samodzielne dodawanie soku owocowego do Yerba Mate. Smak będzie na pewno oryginalny. Można dodać nieco soku z cytryny, a nawet zamiast wody do zalania suszu użyć soku pomarańczowego, czy bananowego – pełna dowolność!

smaki yerba mate

Smak Yerba Mate z dodatkiem ziół

Podobnie jest z ziołami. Jeśli nie od dziś pijecie Yerbę, to z pewnością wiecie jak popularne są ziołowe mieszanki. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ostrokrzew z miętą. Taki napar jest bardzo orzeźwiający i może również pomagać przy problemach z trawieniem. Jeśli lubicie klasyczną Yerba Mate, a smak chcecie czasu do czasu sobie odmienić, dodajcie kilka listków mięty lub inne zioła. Świetnym pomysłem mogą być te łatwo dostępne, jak pokrzywa i skrzyp, czystek, rumianek… Wybór jest naprawdę duży 🙂

Yerba Mate – smak słodkości

Mamy też świetny pomysł dla łasuchów. Jeśli wolicie słodkie napoje, możecie do Yerby dodać miodu, cukru lub słodziku. Często pytacie nas, czy można w ten sposób modyfikować napar – oczywiście, że tak! W słodzonej Yerba Mate właściwości pozostają takie same, a taka Yerba może być świetną alternatywą dla kalorycznych przekąsek.

yerba mate właściwości

Yerba Mate – właściwości wciąż świetne, a smak jeszcze lepszy

Dodając do Yerba Mate owoców, ziół, miodu, czy cukru, możemy liczyć na takie samo działanie ulubionego naparu Yerba Mate. Właściwości będą równie świetne – przede wszystkim pobudzenie, a także doskonałe działanie na nasz organizm poprzez poprawę trawienia, przyspieszenie metabolizmu czy wspomaganie oczyszczania z toksyn.

Podsumowując, możemy w dowolny sposób zmieniać smak Yerba Mate. Najlepsze jest to, że pomysłów może być naprawdę mnóstwo, tak naprawdę każdego dnia możemy tworzyć nowy, niepowtarzalny smak.
Do najpopularniejszych dodatków należą:

  • miód
  • cukier
  • słodzik
  • sok z cytryny
  • sok owocowy (wyciskany lub w kartonie)
  • mięta
  • mleko

Lubicie Yerba Mate smakowe? Sprawdźcie również gotowe mieszanki, które dostępne są w naszym sklepie 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate