29 Sty

Czy dzieci mogą pić Yerba Mate?

Yerba Sklep

Yerba Mate to przede wszystkim dodatkowa energia. Ma także wiele innych zalet, działa korzystnie na cały organizm. Pytanie, kto może sięgać po napar, czy istnieją jakieś granice wieku, którymi należy się kierować? Dziś zajmiemy się tematem Yerba Mate i dzieci.

Yerba sklep – zalecenia dotyczące picia Yerba Mate

Pierwszym, co trzeba powiedzieć jest fakt, że nie ma ustalonych dokładnych granic wieku, od którego można sięgać po Yerba Mate. Dzieci w Argentynie czy Paragwaju, piją napar od najmłodszy lat. Jednak czy również my powinniśmy pozwalać młodszym na regularne picie Yerby? Tak naprawdę decyzja zależy od rodziców. My możemy poradzić jednak, aby zachować ostrożność. Yerba jest zdrowa, ale działa pobudzająco. Najlepiej unikać więc picia jej poniżej 14-15 lat.

Yerba Mate jest świetna, ale czy dobra dla dzieci?

Yerba zawiera kofeinę, teofilinę i teobrominę – składniki te odpowiadają za działanie pobudzające. Napar jest naturalny, a jego działanie nie jest gwałtowne – energia uwalnia się stopniowo, nie ma wiec odczucia nagłego pobudzenia czy spadku energii. Oprócz działanie pobudzającego, cechuje się również działaniem wspierającym pracę serca, układu trawiennego oraz nerek. Jeżeli pozwalamy pić napar Yerba Mate dzieciom, warto kontrolować ilość. Najlepiej aby nie było to więcej niż jedno zaparzenie (i kilka dolewek) dziennie.
Jedno jest pewne – Yerba Mate z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko sięga po napoje energetyczne, które już na pewno do zdrowych nie należą. Niestety dzieci często po nie sięgają, jako że są łatwo dostępne.
yerba mate

Yerba Mate i dzieci – najważniejsze jest zdrowie

Yerba Mate będzie pomocna podczas nauki i codziennych obowiązków. Nie tylko dodaje energii, ale również poprawia koncentrację. Jeśli chcemy pomóc dzieciom w tej kwestii, można sięgnąć po Yerbę. Sklep nasz poleca łagodniejsze odmiany ostrokrzewu, których działanie pobudzające jest delikatniejsze. Przykładem może być Yerba Mate Taragui Maracuya Tropical. Polecamy także coś dla początkujących z Yerbą – w sklepie znajdziecie zestawy startowe które zawierają wszystko, co potrzebne by parzyć i pić napar.

Jeśli masz pytania dotyczące Yerby, sklep nasz chętnie pomoże – skontaktuj się z nami 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate