10 Mar

Znani producenci Yerba Mate

Producenci Yerba Mate

Wybór Yerby nie jest łatwy, szczególnie, że popularne marki różnią się od siebie i oferują wiele ciekawych smaków. Jeśli wciąż zastanawiacie się, która wersja będzie idealna dla Was albo po prostu chcecie spróbować czegoś zupełnie nowego, zapraszamy do wpisu na temat najpopularniejszych producentów Yerba Mate.

Producenci Yerba Mate – Amanda i Rosamonte

Amanda jest znana na całym świecie, a co ciekawe, ma polskie korzenie. Firma ta została założona przez polskiego emigranta Jana Szychowskiego. Wieloletnie doświadczenie oraz doskonalej jakości susz ostrokrzewu paragwajskiego przekładają się na wybitny smak naparu, który od lat raczy fanów Yerby. Z doświadczenia wiemy, że jest to jedna z najbardziej popularnych odmian, szczególnie w wersji Despalada.

plantacja yerba mate

Kolejną ciekawym producentem Yerba Mate jest Rosamonte. Nazwa nie jest tutaj przypadkowa – charakterystyczną cechą suszu jest delikatnie różany aromat. Marka została założona przez ukraińskie małżeństwo w 1936 roku. To marka, której produkty są rekomendowane przez Argentyńskie Towarzystwo Kardiologiczne. Zastanawiacie się pewnie skąd bierze się ten różany smak. Najpierw ostrokrzew zbierany jest na najlepszych plantacjach Yerba Mate, a następnie leżakuje właśnie w obecności róży.

Plantacja Yerba Mate – Pajarito oraz Cruz de Malta

Pajarito pochodzi z Paragwaju, gdzie produkowana jest od roku 1950. Małżeństwo, które stworzyło tą markę, miało na początku sporą konkurencję. Jednak z roku na rok firma zdobywała coraz większą popularność jednocześnie się powiększając. Dziś produkuje się tam rocznie aż 20 000 kg Yerby.
To jedna z najbardziej tradycyjnych odmian ostrokrzewu, która wyróżnia się na tle innych producentów Yerba Mate. Ceniona jest głównie przez miłośników charakterystycznej goryczki naparu z ostrokrzewu.

producenci yerba mate

Cruz de Malta to argentyńska Yerba, która może się poszczycić rzeszą fanów na całym świecie. Historia tej marki sięga XIX wieku, kiedy to dwóch braci Ernesto Bunge i Jorge Born stworzyli firmę zajmującą się uprawą zbóż. Uznawani byli za wizjonerów, ponieważ używali nowoczesnych maszyn. Z biegiem lat firma poszerzyła zakres swojej działalności i dziś szczyci się plantacją Yerba Mate, która jest ceniona również w Polsce.

Yerba CBSe o wyjątkowym smaku

Historia yerba mate CBSe jest bardzo ciekawa. Została założona przez Florentina Orquer, który na początku mieszał ostrokrzew z aromatycznymi ziołami. Zaczęło się w niedużym garażu, a dziś firma posiada plantacje Yerba Mate w kilku regionach Argentyny. Marka bardzo szybko zdobyła uznanie na całym świecie. Popularne są zarówno wersje klasyczne, jak i z dodatkami, szczególnie energetyczna CBSe Guarana.

yerba

Producentów Yerba Mate jest sporo zarówno w Argentynie, Paragwaju, jak i innych krajach. Każda marka posiada swoją historię oraz indywidualny sposób produkcji suszu. Przedstawione firmy produkujące Yerbę są najbardziej popularne i cenione ze względu na wybitny smak oraz bogatą zawartość cennych składników.
Być może któraś z przedstawionych historii przekona Was do wyboru konkretnej marki? 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate