05 lis

Zaparzacz

Zaparzacz

Zaparzacz to popularne akcesorium służące nie tylko do parzenia herbaty czy ziółek. Z powodzeniem można wykorzystać go do przyrządzania herbaty Yerba Mate.

Ostrokrzew w zaparzaczu

Zaparzacz możemy znaleźć w różnej formie. Często są to małe, zamknięte sitka, w których umieszczamy listki i po prostu zalewamy. Innym popularnym rodzajem jest wkład do kubka (ceramiczny lub metalowy), przez który przelewamy gorącą wodę, a po kilku minutach wyciągamy i możemy już cieszyć się wybornym smakiem naparu pozbawionego tzw. fusów. W ten sposób można przygotować również ostrokrzew, jednak w tym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w odmianę Yerba Mate z grubo ciętym suszem i małą ilością pyłu, inaczej zaparzacz nie będzie w stanie ich zatrzymać.

Yerba Mate jest dla wszystkich

Mimo, że bardzo polecamy tradycyjny sposób parzenia Yerba Mate, to rozumiemy, że nie każdemu on odpowiada. Wtedy warto zainteresować się zaparzaczami. Taki napar będzie miał podobne właściwości dla naszego zdrowia, mocno też pobudzi.

Zobacz: Jak i kiedy pić Yerba Mate?

Herbata Yerba Mate o delikatnym działaniu

Jeśli nie odpowiada nam parzenie w tykwie, możemy sporządzić napar tak jak herbatę. Yerba Mate dostępna jest również w torebkach ekspresowych. To ciekawy sposób na szybkie przygotowanie napoju, chociaż nie ma on tak dużych właściwości jak ten w tykwie. Używa się znacznie mniej suszu, a więc i cennych składników jest mniej. Jednak taka herbata Yerba Mate to i tak znacznie zdrowszy sposób niż picie zwyczajnych napojów. Metodą trzecią, trochę pomiędzy tymi dwiema, jest właśnie zaparzacz. Można umieścić w nim więcej suszu i w ten sposób bardzo upodobnić ten sposób do klasycznej wersji Yerba Mate.

« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate