02 listopad

Yuyo

Yuyo

Yuyo – tak krótka nazwa odnosi się do dodatków, które często obecne są w opakowaniach Yerba Mate. Pod tym jednym słowem kryje się wiele traw i ziół, które możemy znaleźć w tykwie naparu.

Napar z yuyo

Chociaż dla nas, ta nazwa może brzmieć nieco tajemniczo, jej obecność powinna sugerować skład danej odmiany Yerba Mate. A rodzajów jest wiele. Szczególnie popularne są dodatki w postaci cytrusów, np. cytryny lub pomarańczy, a także ziół, które mają właściwości zdrowotne. Często wpływają na pracę układu pokarmowego, mogą działać też uspokajająco czy żółciopędnie. Rośliny obecne w suszu mają często zastosowanie w ziołolecznictwie.

Jedna Yerba Mate – wiele smaków

Niektórzy uwielbiają tradycyjny smak Yerba Mate, a inni wolą wersje, które tłumią tą charakterystyczną, ziołową goryczkę. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie yuyo, które potrafią bardzo zmienić smak naparu pitego w tykwie. Wersji jest bardzo dużo, a niektóre są specjalnie przeznaczone do konkretnych celów, np. pomagają w odchudzaniu lub regulują trawienie. Zachęcamy do przeczytania: Najciekawsze smaki Yerba Mate.

Tykwa naparu z ostrokrzewu

Chcąc skorzystać z właściwości Yerba Mate, nie musimy wybierać klasycznego suszu bez żadnych yuyo. Tykwa naparu ze smakowym dodatkiem to nawet lepszy pomysł dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Yerbą. Ostrokrzew ma charakterystyczny smak, do którego trzeba się przyzwyczaić. Warto również zastanowić się na jakich właściwościach najbardziej nam zależy. Jeśli chcemy dodatkowo wspomóc trawienie lub odchudzanie, można zaopatrzyć się w specjalne wersje, np. Regulase czy Fitness.

« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate