05 Mar

Yerba zamiast herbaty – pijmy w grupie!

Yerba zamiast herbaty

W Ameryce Południowej picie Yerba Mate w grupie jest tak popularne jak u nas spotkania przy kawie, czy herbacie. Fani Yerby w Polsce coraz częściej jednak czerpią radość z Yerby siadając w kółku. To tradycja zapoczątkowana wieki temu, taka forma picia naparu to prawdziwy rytuał, który kontynuowany jest aż do dzisiaj. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda etykieta podczas picia Yerba Mate w kółku? Zapraszamy do lektury, być może zachęci Was to do tradycyjnego picia Yerby zamiast herbaty czy kawy 🙂

Yerba zamiast herbaty – czego nie robić?

Tradycyjny smak ostrokrzewu jest gorzki – taką Yerbę piją mieszkańcy Ameryki Południowej od najmłodszych lat. Dlatego podczas spotkania przy Yerbie nie wypada pytać o dodanie cukru do naparu, a tym bardziej w żaden sposób sugerować, że nam nie smakuje. Pijąc Yerbę w grupie możemy złagodzić smak dodając cytryny czy egzotycznych ziół.

Podczas rytualnego picia Yerba Mate w kółeczku, naczynko podawane jest z rąk do rąk. Każdy czerpie naparu z tej samej bombilli, co może spotkać się ze zdziwieniem czy niezadowoleniem. Jeśli uważasz, że taka forma nie jest najzdrowsza, zachowaj tą informację dla siebie. Nietaktem byłoby mówienie o tym podczas rytuału. Przystępując do picia Yerba Mate w grupie godzimy się na panujące tam zasady.

yerba mate w grupie

Picie Yerba Mate w grupie – zasady

Picie Yerby zamiast herbaty to bardzo ciekawy rytuał, który sprawia, że spotkanie staje się wyjątkowe. Pamiętaj jednak, aby nie bawić się bombillą. Należy pilnować, aby pozostawała nieruchoma. Tej zasady należy przestrzegać i absolutnie o niej nie zapominać!

Picie Yerba Mate w grupie wiąże się oczywiście z towarzyskimi rozmowami i żartami. Nie zapomnijmy jednak o Yerbie i w toku rozmowy nie przetrzymujmy naczynka, aby kolejna osoba nie musiała zbyt długo czekać na swoją kolej.

picie yerba mate

Yerba Mate w grupie – kolejność picia

Kolejną niezwykle istotną zasadą picia Yerba Mate w grupie jest kolejność. Podczas spotkania wyznaczany jest prowadzący i to on ma przyjemność kosztować naparu jako pierwszy. Dla uczestników to tak naprawdę zaleta, ponieważ na początku Yerba jest najmocniejsza – kolejne osoby mogą cieszyć się wciąż intensywnym, jednak nie aż tak gorzkim naparem.

Kilka przedstawionych zasad przestrzega się od wieków. Miłośnicy naparu z ostrokrzewu spotykają się, siadają w kółku i kolejno raczą się tym niezwykłym napojem. To ciekawy sposób na urozmaicenie chwil w gronie przyjaciół. Może próbowaliście już wspólnie ze znajomymi urządzić sobie spotkanie przy Yerbie zamiast herbaty czy kawy? To zdecydowanie ciekawy rytuał, no i oczywiście bardzo zdrowy! Pamiętajcie o przestrzeganiu tych kilku zasad, dzięki którym Picie Yerba Mate będzie naprawdę niezwykłym i tradycyjnym wydarzeniem.

Zajrzyj do nas: Yerba Mate sklep, który dodaje MOCY 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate