25 gru

Yerba Yerbie nie równa, czyli porównanie najpopularniejszych odmian Yerba Mate

Yerba Mate smak

Yerba Mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Skąd w takim razie tyle rodzajów Yerby? Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od procesu produkcji, chociażby od długości suszenia listków i patyczków. Dziś porównujemy najbardziej popularne odmiany Yerba Mate – sprawdź nasze propozycje i zdecyduj, który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy 🙂

Yerba Mate o niezwykłej intensywności

Ostrokrzew Paragwajski to roślina występująca głównie w krajach Ameryki Południowej. Yerba Mate powstaje z jej listków i patyczków. Niektórzy twierdzą, że im bardziej gorzka i cierpka jest Yerba, tym lepsza! Jeśli lubisz naprawdę intensywne smaki, koniecznie wypróbuj te dwie propozycje:

  • Yerba Mate Pajarito – ta odmiana ostrokrzewu paragwajskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Pochodzi z Paragwaju i charakteryzuje się intensywnością zarówno w smaku, jak i działaniu. Z pewnością przypadnie do gustu mateistom poszukującym mocnych, klasycznych odmian Yerby.
  • Yerba Mate Kurupi – kolejna „paragwajka” kusząca cierpkim, mocnym smakiem. Podobnie jak Pajarito, ta Yerba Mate smak ma tak intensywny, jak działanie. Świetnie pobudza!

Yerba Mate i smak klasyczny, ale harmonijny

A może jesteś fanem bardziej harmonijnych rodzajów Yerba Mate? Smak nie musi być mocno cierpki, aby Yerba była świetnym sposobem na zastrzyk energii. Niektóre odmiany są bardziej łagodne, a jednak mają imponujące działanie.

  • Yerba Mate Rosamonte Despalada – jedna z najlepszych klasyków wśród Yerba Mate. Smak jest harmonijny, a działanie pobudzające bardzo dobre. Pochodzi z Argentyny. Pod nazwą „Despalada” kryje się zmniejszona obecność patyczków ostrokrzewu paragwajskiego.
  • Mate Green Despalada – Yerba pochodząca z Brazylii. Również z małą ilością gałązek. Jest suszona gorącym powietrzem w trakcie produkcji, a proces ten trwa dosyć krótko. Dzięki temu zachowuje zielony kolor, a jej smak jest łagodniejszy.

yerba mate

Ostrokrzew paragwajski w wersji smakowej – mniam!

Kolejną, bardzo ciekawą grupą rodzajów Yerba Mate, są te z dodatkami smakowymi. Dzięki nim Yerba Mate smak ma bardzo oryginalny, a dodatki owocowe, czy też ziołowe cudownie maskują goryczkę. Zobacz nasze propozycje 🙂

  • Yerba Mate CBSe Limon – argentyńska, klasyczna Yerba z dodatkiem cytrusów. Świetna opcja na orzeźwienie. Cytryna to bardzo popularny dodatek do ostrokrzewu paragwajskiego. Yerba świetna w smaku, a w działaniu doskonała!
  • Mate Green Fitness – świetna kompozycja ziołowo-owocowa. Podstawą jest delikatny w smaku ostrokrzew (jak pisaliśmy wyżej, suszony w gorącym powietrzu), a oprócz tego w składzie posiada kilka ciekawych dodatków, które pozytywnie wpływają na smak Yerby. To jednak z najlepszych i najbardziej oryginalnych kompozycji smakowych.

Mamy nadzieję, że tym zestawieniem ułatwimy Wam wybranie Yerba Mate. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie pomożemy w wyborze – zarówno rodzaju ostrokrzewu, jak i akcesoriów do parzenia.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate