20 Sty

Yerba Mate na czczo – czy można pić napar z ostrokrzewu przed posiłkiem?

Yerba sklep

Yerba Mate to wyjątkowy sposób na dodatkową energię, a co najważniejsze całkowicie naturalny. Dziś zajmiemy się ciekawym tematem dotyczącym pory picia Yerby. W sklepie zajdziecie spory wybór rodzajów ostrokrzewu, a na naszym blogu wiele porad na temat jego wyboru oraz sposobu parzenia. Nieczęsto mówi się jednak o tym, kiedy po napar najlepiej jest sięgać.

Yerba sklep – parzymy na czczo czy nie?

Już od rana liczymy na pobudzające działanie Yerba Mate. Na czczo czy po śniadaniu – kiedy powinniśmy ją pić? Najpewniejszym sposobem jest picie naparu po posiłku, jednak może okazać się to niełatwe dla osób, które wychodzą z domu bez śniadania i jedzą dopiero później. Chcieliby jednak skorzystać z energii płynącej z Yerba Mate. Jak ją pić w takim przypadku? Zwykle picie Yerba Mate na czczo jest jak najbardziej w porządku. Jeśli nic nie dolega nam od strony układu pokarmowego, nie powinno to przeszkadzać.

Zastanawiasz się jak wybrać Yerbę? Sklep nasz chętnie pomoże, zapraszamy do kontaktu 🙂

Yerba Mate na czczo – kiedy unikać?

Tak naprawdę przeciwwskazaniem do picia Yerby przed śniadaniem są właśnie różnego rodzaju choroby, na przykład wrzody żołądka. Trzeba jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny. Za pewne sami doskonale wiecie jak reaguje Wasz układ pokarmowy, kiedy sięgacie po różne produkty. W przypadku Yerba Mate może być tak jak z kawą lub mocną herbatą przed śniadaniem – niektórzy zaraz po przebudzeniu sięgają po intensywny napój i bardzo im to służy, inni nie czują się najlepiej. Zalecamy więc w tej kwestii ostrożność.
yerba-mate-na-czczo

Yerba przed posiłkiem – zalety

Czy picie Yerba Mate na czczo może mieć jakieś zalety? Okazuje się, że tak! Pierwsza z nich jest taka, że szybciej odczuwalne będzie działanie Yerba Mate. To zdecydowanie pomocne dla osób, które nie należą do rannych ptaszków. Picie naparu przed posiłkiem może być także pomocne w trakcie odchudzania, a to dlatego, że Yerba może zmniejszać apetyt. Poza tym, później podczas śniadania szybciej będziemy syci i w efekcie zjemy nieco mniej.

Podsumowując, wszystko zależne jest od indywidualnych odczuć i możliwości. Osoby bez dolegliwości ze strony układu trawiennego zwykle chwalą sobie picie Yerba Mate przed oraz po posiłku. Niektórzy jednak lepiej reagują pijąc naparu już po śniadaniu. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, ale Yerba sklep radzi – zachowajcie ostrożność 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate