26 paź

Yerba Mate

Yerba mate

Zapewne wszyscy wiedzą, że Yerba Mate do napar o wspaniałych właściwościach produkowany z liści i gałązek ostrokrzewu. To zamiennik kawy dostarczający sporej dawki energii, a także prawdziwa bomba witaminowa. To napar znany niemal na całym świecie, a najbardziej charakterystyczny jest sposób parzenia i picia. To sposób na zadbanie o zdrowie oraz na to jak schudnąć.

Yerba Mate i jej znaczenie

W różnych regionach Yerba Mate nazywana jest też Erva lub Caa Mate. Nazwa nie jest oczywiście przypadkowa. „Yerba” prawdopodobnie pochodzi od hiszpańskiego słowa hierba oznaczającego po prostu zioło. A co z Mate (lub Mati)? To po prostu tykwa, czyli rodzaj naczynka, z którego się ją pija. Pod tą nazwą znany jest na całym świecie i zdobywa coraz liczniejsze grono fanów. Nic dziwnego, właściwości korzystnych dla zdrowia jest całe mnóstwo. Moc witamin, pobudzenie, oczyszczanie z toksyn, obniżanie cholesterolu, dostarczanie witamin. To nawet metoda na to jak schudnąć w krótszym czasie.

Yerba Mate – skąd wzięła się ta nazwa?

Trudno na sto procent stwierdzić, kiedy tak naprawdę na napar z ostrokrzewu zaczęło się mówić Yerba Mate. Bardzo prawdopodobne, że nazwę wprowadzili jezuici, którzy rozpowszechnili susz w Europie i innych krajach. Yerba ma długą historię. Już od wieków ludzie cieszyli się jej smakiem i działaniem, a dzięki Jezuitom także my możemy dzisiaj korzystać z jego dobroci.

Jak schudnąć? Najlepiej z ostrokrzewem!

Wiele osób zaczyna przygodę z Yerba Mate, ponieważ to świetny sposób na to jak schudnąć. Picie naparu pomoże przyspieszyć metabolizm i doda energii, dzięki czemu będziemy mieć więcej mocy do codziennych ćwiczeń. To rodzaj suplementu, który jest znacznie lepszym pomysłem niż popularne, chemiczne środki, które pomagają w zrzucaniu kilogramów, ale jednocześnie mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie. Natura oferuje wszystko co najlepsze, warto więc z tego korzystać 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate