22 sty

Yerba Mate z różnych krajów, czyli odmiany ostrokrzewu których warto spróbować

Yerba Sklep

Yerba Mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta występuje naturalnie w krajach Ameryki Południowych, dlatego to właśnie tam powstaje nasz ulubiony napar. Przedstawiamy Wam dzisiaj kilka propozycji rodzajów Yerby z uwzględnieniem podziału na kraje pochodzenia. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w odnalezieniu się w świecie Yerba Mate. W naszym sklepie możecie wybierać według rodzajów (np. klasyczne lub smakowe) lub właśnie ze względu na kraj pochodzenia.

Yerba sklep poleca paragwajskie marki

Paragwaj nazywany jest ojczyzną Yerby. Sklep nasz bardzo ceni sobie marki z tego kraju i wiemy, że wśród fanów ostrokrzewu jest mnóstwo osób które uważa je za najlepsze. Chociaż można spotkać różne paragwajskie Yerby, można wyróżnić kilka rzeczy, które charakteryzują marki z tego kraju. Paragwajska Yerba Mate jest zwykle intensywna w smaku, ma nutę goryczki i dymu. Świetnie pobudza i poprawia koncentrację.

Do najpopularniejszych paragwajskich Yerby w sklepie online należą:
Yerba Mate Pajarito
Yerba Mate Kurupi

Ostrokrzew paragwajski rodem z Argentyny

Kolejnym krajem produkcji Yerba Mate jest Argentyna. Te odmiany ostrokrzewu paragwajskiego również świetnie pobudzają, ale ich smak jest nieco bardziej harmonijny. Goryczka nie jest aż tam mocna jak w paragwajskich Yerbach. Sklep nasz poleca w tej kategorii Yerba Mate Rosamonte, chociażby w wersji Despalada. To klasyk, który zdecydowanie warty jest skosztowania. A dla osób chcących skosztować smakowych odmian – Yerba Mate CBSe będzie doskonała. Ta argentyńska marka ma kilka naprawdę ciekawych propozycji 🙂

Sprawdźcie:
Yerba Mate Rosamonte
Yerba Mate CBSe

Yerba Mate

Yerba Mate z Brazylii – Mate Green królową

Brazylijskie odmiany często określane są jako „zielone”. Smak naparu jest znacznie łagodniejszy, a mimo to ma doskonałe właściwości pobudzające. Skąd taka różnica? Ostrokrzew paragwajski jest suszony w gorącym powietrzu, a proces ten trwa stosunkowo krótko. Dzięki temu listki zachowują zielony kolor a smak nie jest tak intensywny. To świetna baza do smakowych wersji Yerb. W sklepie znajdziecie ciekawe prozpozycje od marki Mate Green, a znajdziecie je tutaj:
Yerba Mate Green

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate