24 lipiec

Yerba mate z guaraną – jak to z tym jest?

Guarana mielona

Jeśli temat Yerba Mate nie jest Wam obcy, z pewnością spotkaliście się już z guaraną. Wiele marek Yerby produkuje susz z takim dodatkiem – są to najbardziej energetyczne wersje naparu.
Kwestią sporną jest to w jaki sposób została ona dodana – czy posiada po prostu dodatek guarany mielonej czy jedynie wyciąg z tego owocu?
W dzisiejszym wpisie dowiecie się co daje nam picie Yerba Mate z guaraną, poznacie kilka ciekawych propozycji takich mieszanek, a także sposób na samodzielne „podrasowanie” swojego suszu.

Yerba Mate i guarana – to co daje nam natura

Zacznijmy może od tego czym właściwie jest guarana. To po prostu egzotyczny roślina, która rośnie w Ameryce Południowej. Ma ciekawe właściwości – to przede wszystkim pobudzanie, poprawa koncentracji i ogólne dodawanie sił witalnych.
Co ciekawe, guarana ma w swoim składzie znacznie więcej kofeiny niż popularne ziarna kawowca – w związku z tym wystarczy zaledwie odrobina, aby dodać sobie energii.
Uważamy, że korzystanie z naturalnego rozwiązania jakim jest guarana mielona to znacznie lepszy sposób niż popularne energetyki 🙂

yerba mate guarana

Guarana w Yerba Mate – spróbuj energetycznego naparu

Przeglądając różne rodzaje Yerba Mate, można spotkać się z wieloma ciekawymi mieszankami z dopiskiem „guarana” lub „energia”. Ostrokrzew paragwajski sam w sobie ma działanie pobudzające, a dodatek guarany mielonej lub samego wyciągu z tego owocu sprawia, że napar staje się niesamowicie energetyczny.
To, w jaki sposób dodano guaranę do ostrokrzewu jest kwestią sporną – niektórzy uważają, że nie warto korzystać z gotowych mieszanek z ekstraktem guarany, inni natomiast bardzo je chwalą. My możemy zapewnić, że takie rozwiązanie również działa – Yerba Mate z guaraną staje się jeszcze bardziej pobudzająca.

Yerba Mate z guaraną – co proponują producenci ostrokrzewu?

Gotowe mieszanki z guaraną są bardzo popularne. Jedną z nich jest Yerba Mate CBSe Guarana – jest bardzo aromatyczna, niezbyt intensywna w smaku, świetnie sprawdzi się zarówno na ciepło, jak i na zimno.
Warto skosztować również Yerba Mate Selecta w wersji Energy – to połączenie tradycyjnej, charakterystycznie gorzkiej Yerby z guaraną. To idealna propozycja dla osób, które cenią intensywny smak, a przy tym potrzebują mocniejszego działania pobudzającego.

yerba-mate-guarana

Guarana mielona jako samodzielny dodatek

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby guaranę mieloną dodać do dowolnego naparu. To świetna opcja, kiedy mamy swój ulubiony rodzaj suszu, ale czasem potrzebujemy po prostu większej dawki energii. W naszym sklepie znajdziecie sproszkowaną guaranę, którą możecie dodać zarówno do Yerby, jak i innych napojów, a nawet jogurtów i deserów. Tutaj należy jednak pamiętać, aby zachować umiar – wystarczy zaledwie szczypta by dodać sobie energii na cały dzień.
Lubicie Yerba Mate? Guarana to propozycja dla każdego, kto chce zwiększyć możliwości pobudzające naparu. Spróbuj i przekonaj się, że naturalne sposoby są najlepsze! 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate