15 lut

Yerba Mate z goryczką – najmocniejsze odmiany ostrokrzewu

Yerba Sklep

Intensywny, cierpki smak – to coś, co wiele osób uwielbia w Yerba Mate. Sprawdźmy więc od czego zależy intensywność naparu, jakie rodzaje Yerby w sklepie wybrać, by móc rozkoszować się wyjątkowo mocnym naparem.

Yerba sklep – mocne odmiany ostrokrzewu paragwajskiego

Wiele osób sięga po Yerba Mate z uśmiechem, chcąc czerpać dodatkową energię oraz rozkoszować się jej smakiem. Również uwielbiamy to uczucie! Jeżeli należysz do miłośników Yerba Mate, smak którego szukasz masz już zapewne określony. Jedni szukają delikatnych wersji ostrokrzewu, a inni wybierają właśnie te najmocniejsze, z charakterystyczną goryczką oraz dymką nutką. Przejdźmy więc do konkretów. Dla fanów mocnych rodzajów Yerba Mate polecamy:

Tradycyjne, intensywne, pełne smaku i energii – czyli połączenie wszystkich cech, których szukamy w Yerba Mate. Rodzajów Yerby w sklepie jest sporo, dlatego zapraszamy do konktatu z nami, jeśli nie wiecie, które wybrać dla siebie 🙂

Rodzaje Yerba Mate

Yerba Mate i smak – skąd ta goryczka?

Smak i działanie Yerba Mate zależne są od sposobu przygotowania rośliny. Szczególnie istotnym procesem dla smaku jest suszenie. Może odbywać się nad ogniem – tak powstają mocne, gorzkie Yerby, określane czasem jako „dymne”. Natomiast te łagodne, zielone rodzaje Yerba Mate (np. Mate Green) powstają w procesie suszenia gorącym powietrzem. Yerba Mate i smak napoju jest także zależny od innych czynników, jak pora zbioru roślin z plantacji, a także ewentualne dodatki ziołowe czy owocowe.

Rodzaje Yerba Mate – ta Yerba jest za mocna, co robić?

Każdy mateista ma indywidualny gust i potrzeby, jeśli chodzi o rodzaje Yerba Mate. Niekiedy zdarza się, że kupiona Yerba w sklepie okazuje się za mocna. Czy w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak kupić nową? Niekoniecznie! Można skorzystać ze sposobów zmieniających smak naparu. Po pierwsze, rozwiązaniem może okazać się słodzenie napoju cukrem, miodem czy słodzikiem – dla osób lubiących słodkie smaki. Można również zmniejszyć ilość Yerby sypanej do naczynka, aby napar był po prostu słabszy – świetna opcja na dni, kiedy nie potrzebujemy dużej dawki energii. Polecamy także zalewanie suszu sokiem owocowym, a nawet dodawanie ziół (na przykład mięty).

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate