01 lut

Yerba Mate w pracy – praktyczne sposoby na napar poza domem

Yerba sklep

Yerba Mate jest polecana jako wsparcie podczas codziennych obowiązków – szczególnie w pracy. Często pojawia się jednak pytanie dotyczące parzenia Yerby poza domem. Przygotowaliśmy więc porcję informacji i porad dotyczących tematu Yerba Mate i parzenia – sprawdźcie.

Yerba sklep radzi – weź Yerbę i w drogę!

Yerba Mate i parzenie jej poza domem jest tak naprawdę bardzo proste. Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie przebywamy, czyli jak wyglądają nasze codzienne obowiązki. Spędzamy kilka godzin za biurkiem, a może mamy pracę fizyczną lub wymagającą częstych podróży? Zajmijmy się kolejno każdą z tych sytuacji.

Jeżeli pracujemy w biurze, przygotowanie Yerby będzie bardzo proste. Wystarczy przygotować susz, naczynie i bombillę. Najpewniej masz możliwość przegotowania wody. Praktyczna porada: Po zagotowaniu wystarczy zaczekać kilka minut aby woda miała odpowiednią temperaturę do parzenia naparu z ostrokrzewu. Picie Yerba Mate w biurze to więc bardzo podobnie jak u osób sięgających po codzienny kubek kawy.

Yerba Mate i parzenie jej poza biurem

A co w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do czajnika? Najlepszym rozwiązaniem może okazać się termos. Woda do parzenia Yerba Mate nie musi mieć dokładnie 70, czy 80 stopni. Jeśli w ciągu dnia nieco ostygnie, nic nie szkodzi! Napar wciąż będzie działał pobudzająco. Można również przygotowywać Terere, czyli zimną Yerba Mate. Parzenie wygląda identycznie, z tą różnicą, że wlewamy po prostu zimną wodę. Będzie trzeba zaczekać kilka minut dłużej, aby napar nabrał intensywności. Jeśli chodzi o naczynko, nie musi być to koniecznie tykwa czy okrągłe matero ceramiczne. Ciekawą propozycją może okazać się matero samochodowe do Yerby, w sklepie znajdziecie je tutaj: Matero Ceramiczne Samochodowe Yerba Mate Drive

yerba mate parzenie

Yerba Mate – jak pić ją poza domem

Jeśli chcecie lub nie macie możliwości brać kilku naczyń ze sobą, rozwiązaniem może być wcześniejsze przygotowanie napoju Yerba Mate w domu. Możecie przygotować sobie większą ilość, a po zaparzeniu przecedzić i przelać napar do termosa lub butelki – w zależności czy wolicie pić ciepłą, czy zimną Yerbę. Sklep nasz chętnie pomoże w wybraniu odpowiedniej odmiany ostrokrzewu paragwajskiego oraz akcesoriów do Yerby. Sklep online zaprasza do zakupów i do kontaktu! 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate