22 mar

Herbata paragwajska bogata w witaminy użyte w kosmetykach

Yerba Mate - Właściwości tej bogatej w witaminy rośliny użyte w kosmetykach

Yerba Mate – Właściwości tej bogatej rośliny użyte w kosmetykach

Yerba Mate nie tylko pobudza!

Yerba Mate – właściwości tej rośliny są doceniane nie tylko z uwagi na „pobudzenie” ciała i umysłu, ale także za dobry wpływ na zdrowie i poprawę humoru. Poza doustnym spożywaniem naparu yerba mate, liście ostrokrzewu paragwajskiego znalazły zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym i użytku zewnętrznym. Nic w tym dziwnego, że Yerba Mate(czyli herbata paragwajska) zwróciła uwagę chemików kosmetycznych, skoro jej liście są bogate m.in w minerały i witaminy (A, B1, B2, C, E) oraz alkaloidy purynowe (kofeina, teobromina), co stanowi dobry powód, aby wykorzystać tę roślinę w celach pielęgnacyjnych.

Yerba Mate – Właściwości tej rośliny mogą Ci pomóc?

Już wcześniej pisaliśmy o pozytywnym wpływie yerby na włosy i cerę. W związku z tym można też znaleźć na rynku produkty na bazie wyciągu z Yerba Mate. Właściwości tej rośliny wzbogacają skład kremów i odżywek (np. wzmacniająca odżywka do włosów Erva Mate firmy Cativa Natureza). Produkty tego typu kuszą z uwagi na miano „naturalnych” w związku z  zastosowaniem ekstraktów roślinnych.  Z całą pewnością ostrokrzew paragwajski znacznie częściej jest wykorzystywany przy produkcji kosmetyków w Ameryce Południowej niż na naszym kontynencie. Jednak na szczęście europejski konsument zaczyna doceniać tę roślinę i jej pozytywny wpływ na wygląd zewnętrzny.

Yerba Mate – herbata paragwajska, która ma dobry wpływ na nasze zdrowie!Ponadto można znaleźć również informacje o jeszcze innym zastosowaniu produktów z wyciągiem z liści z ostrokrzewu paragwajskiego. Herbata paragwajska i ekstrakt z niej bywa zalecany w kosmetykach o ukierunkowanym działaniu przeciwobrzękowym, poprawiającym krążenie oraz wyszczuplającym z uwagi na zawartość między innymi wspomnianych już alkaloidów purynowych.

Jako zwolennicy codziennego popijania Yerba Mate cieszymy się, że to zioło jest coraz bardziej doceniane w wielu aspektach jego użycia. Można nakładać i wcierać, ale przede wszystkim polecamy pić! Nie zapominajmy o tym, że nasz wygląd zewnętrzny zależy przede wszystkich od tego, co spożywamy. Działając „od środka” zauważymy również zmianę „na zewnątrz”.

Yerba Mate – herbata paragwajska, która ma dobry wpływ na nasze zdrowie!

Jeżeli czujesz, że herbata paragwajska to coś dla Ciebie, ale nie wiesz jak zacząć przygodę z tym niezwykłym napojem, zapoznaj się z naszymi zestawami startowymi:

Pamiętaj, że do picia Yerba Mate konieczna jest bombilla – bez tego nie da rady! Dodatkowo warto zaopatrzyć się także w naczynie i nabierkę. Idealne na start!

Dla tych z Was, którzy są weteranami Yerby lub już wybrali swojego faworyta proponujemy Yerba Mate Rosamonte.

A do wyrobów kosmetyków zawsze wybieramy to co najlepsze. Szczególnie polecamy Yerba Mate Rosamonte Despalada (Despalada znaczy 90% liści i tylko 10% gałązek – bardzo dobra jakościowo)

Yerba Mate – właściwości, które nie tylko dodają MOCY! 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate