25 Sty

Yerba Mate – uzależnia czy nie?

Yerba Sklep

Odpowiadamy dziś na ciekawe pytanie dotyczące działania Yerba Mate. Uzależnia, czy nie? Jak wpływa regularne picie Yerby na nasz organizm?

Yerba sklep – jak to jest z tą Yerbą?

Yerba Mate ma mocne działanie pobudzające. Można śmiało nazywać ją naturalnym energetykiem. Świetnie zastępuje kawę, a dodatkowo ma sporo innych właściwości korzystnych dla naszego zdrowia. Yerba działa stopniowo, co odróżnia ją od innych napojów pobudzających. Energia uwalnia się dłuższy czas – nie pojawia się gwałtowne uczucie pobudzenia oraz spadku mocy. Dzięki temu, kiedy przestaniemy ją pić, nie odczujemy dużej zmiany. Oznacza to, że nie pojawia się mocno odczuwalny syndrom odstawienia, co zdarza się w przypadku kawy i napojów energetycznych z wysoką zawartością kofeiny.

Yerba Mate – uzależnia czy nie?

A więc jak to właściwie jest z tą Yerba Mate, uzależnia czy może nie? Prędko wyjaśniamy, że Yerba nie ma takiego działania. Po jej odstawieniu nie będzie problemów, które pojawiają się u osób uzależnionych od chociażby nikotyny. Możliwe jest delikatnie odczuwanie braku dodatkowej energii, której dostarczała nam Yerba. Sklep nasz wyjaśnia więc od razu – Yerba Mate nie uzależnia, a już na pewno nie w sposób negatywny wpływający na zdrowie.
Może natomiast pojawić się całkowicie pozytywne przyzwyczajenie do codziennego sięgania po napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Niekoniecznie do jego działania, a raczej samej czynności siorbania ulubionego napoju, co powoduje uczucie zadowolenia, od którego rzeczywiście można się uzależnić 😉

Yerba Mate uzależnia

Yerba Mate w wersji light, czyli najmniej pobudzające odmiany ostrokrzewu

Odpowiadając na pytanie czy Yerba Mate uzależnia, możemy więc odpowiedzieć: NIE! Jeżeli pijemy ją codziennie i postanowimy zrobić sobie przerwę, możemy odczuć mniejszą ilość energii. W tym miejscu warto przypomnieć, że zarówno w przypadku Yerba Mate, jak i innych rzeczy, wiele zależy od tego czy zachowujemy umiar.
Może zdarzyć się tak, że nie potrzebujemy dużej ilości energii. W takim przypadku nie trzeba sięgać po mocną Yerbę. W sklepie znajdziecie także delikatniejsze odmiany, które świetnie sprawdzą się na poprawę koncentracji oraz jako sposób na dostarczenie sobie cennych składników. Świetnym przykładem jest Yerba Mate Romance.

Sprawdź zestawy startowe z Yerbą w sklepie online – Zestawy Startowe Yerba Mate

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate