24 paź

Yerba Mate Selecta – yerba o głębokim smaku

yerba mate selecta

Witajcie mateiści! Dzisiaj opowiemy Wam o jednej z najpopularniejszych odmian yerby na świecie – yerba mate Selecta. W artykule znajdziecie informacje, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i doświadczonym fanom selecty. Dowiecie się między innymi jakiego smaku można się po niej spodziewać, jak silne pobudzenie gwarantuje i jakie elementy składają się na jej susz. Pogłęb swoją wiedzę o yerbie  – dowiedz się więcej o yerba mate Selecta.

Yerba Mate Selecta – jeśli szukasz głębokiego smaku

Drogi smakoszu yerby, czy próbowałeś już Yerba Mate Selecta? Jeśli jeszcze nie, to znakomicie trafiłeś. Dzisiaj opowiemy Ci czym wyróżnia się jej aromat, jak pobudza oraz dlaczego warto ją pić. Zacznijmy zatem od tej najbardziej interesującej kwestii, a mianowicie – smaku. Yerba Mate to wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego – proporcje zawartości określonych elementów rośliny mogą różnić się w zależności od producenta, ale zawsze jest to właśnie ten drogocenny krzew, nazywany Zielonym Złotem Ameryki Południowej. Co zatem wpływa na to, że smak yerby może się tak różnić, w zależności od jej odmian? Poza wspomnianą proporcją, duże znaczenie mają procesy produkcji, takie jak np. suszenie (nad strumieniem gorącego powietrza lub z dymem) czy leżakowanie (min. jego długość i forma). Oczywiście, istnieją yerby z dodatkami owoców czy ziół, które tworzą oryginalne mieszanki smakowe, polecane często początkującym czy wielbicielom yerby chcącym poszerzyć swoje kolekcje.

Yerba Mate Selecta – jaki jest jej smak?

Yerba Selecta to odmiana, którą polubili w szczególności wprawieni smakosze yerby, którzy cenią ją za klasykę i wyważenie smaku, a zwłaszcza za wyczuwalną w niej goryczkę i cierpkość. Jej słodko-gorzki smak uwiódł podniebienia wszystkich tych mateistów, którzy poszukiwali naturalnego, ale mocnego pobudzenia. Susz zawiera zarówno listki, jak i patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, co gwarantuje jej głęboki aromat i tradycyjny smak, tak bardzo uwielbiany przez miłośników prawdziwej yerba mate. Na pewno możemy określić ją jako dymną mate, w której wyczuwalny jest gorzkawy, a nawet wędzony posmak. Z pewnością należy ona do tych odmian, które zapadają w pamięć i mocno wyróżniają się na tle innych. Nie można odmówić jej silnego, zdecydowanego charakteru.

Yerba Mate Selecta – jakiego pobudzenia mogę się spodziewać?

Koneserzy tej wyjątkowej odmiany podkreślają, że to jedna z mocniej pobudzających yerb – na pewno będzie to prawdziwy zastrzyk zdrowej, naturalnej energii na cały dzień. Z pewnością jest to lepsza alternatywa dla kawy, której pobudzenie może jest szybkie, ale równie szybko i gwałtownie uwalniane z naszego organizmu. Z kolei yerba gwarantuje dostarczenie energii uwalnianej stopniowo, przez co odczuwamy ją znacznie dłużej. Dodatkowo Yerba Mate Selecta może być jeszcze wzmocniona ekstraktem z guarany, co sprawi, że efekty będą bardziej intensywne. Dzięki yerba Selecta znacznie łatwiej będzie nam się rozbudzić rano czy skoncentrować w czasie pracy lub nauki. Studenci – to znakomita pomoc w czasie sesji i egzaminów!

Herbata Yerba Mate – cena, która Cię zaskoczy

Skoro yerba mate to takie naturalne, znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących pobudzenia, które w dodatku rewelacyjnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie naszego organizmu, to pewnie musi bardzo dużo kosztować – tak myślą często Ci, którzy pierwszy raz o niej słyszą. Nic bardziej mylnego – na rynku znajdziemy bardzo różne rodzaje yerba mate – zarówno te tańsze, jak i droższe – ale najważniejszy jest fakt, że wszystkie wystarczają na bardzo długo. Tradycyjne, klasyczne gatunki, bardzo często należy zalewać nawet kilka razy, by móc cieszyć się pełnym doświadczeniem ich smaku. Pora zatem spróbować Yerba Mate Selecta i przekonać się, czy to właśnie ten smak skradnie Twoje serce!

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate