29 Cze

Yerba Mate Rosamonte, czyli co kryje się w różanej wersji ostrokrzewu

Yerba Mate Rosamonte

Wśród licznych odmian Yerba Mate dostępnych na rynku, kilka szczególnie się wyróżnia. Po niektóre marki mateiści sięgają najczęściej, ponieważ cenią ich wyjątkowy smak oraz działanie. Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych jest Yerba Mate Rosamonte – argentyńska, z ciekawą nutką róży. Czym wyróżnia się ta Yerba Mate i jakie odmiany są warte uwagi?

Yerba Mate Rosamonte – skąd ta róża?

Nazwa Yerba Mate Rosamonte nie jest przypadkowa – rzeczywiście w smaku i aromacie wyczuwalna jest róża. Dzieje się tak dlatego, że ostrokrzew paragwajski jest suszony w towarzystwie drzewa różanego. Nie ma więc tutaj sztucznych dodatków czy samych płatków w suszu. A co z działaniem? Czy zadowoli poszukiwaczy dobrego pobudzenia i dodatkowego wsparcia zdrowia organizmu? Zdecydowanie tak, Rosamonte dostarcza sporej dawki energii, a jej działanie na zdrowie potwierdza fakt, że ta Yerba Mate jest polecana przez Argentyńskie Towarzystwo Kardiologiczne. Jakość suszu wynika z doświadczenia producentów oraz dbałości o każdy szczegół począwszy od zebrania roślin, po ich mielenie i suszenie.
Wiemy już, że Yerba Rosamonte zasługuje na miano jednej z najlepszych, ale którą wybrać? Ta Yerba Mate w sklepie występuje w wersji klasycznej, Especial, Suave oraz Despalada.

Ostrokrzew paragwajski w wersji klasycznej

Yerba Mate Rosamonte Klasyczna zawiera listki i patyczki ostrokrzewu paragwajskiego. Jej smak jest tradycyjny, ma wyczuwalną goryczkę, ale nie jest ona bardzo mocna. Nutka róży sprawia, że napar ma jeszcze lepszy aromat, wyczuwalna jest również w smaku. Rosamonte Klasyczna bardzo dobrze pobudza dodając energii na kilka godzin. Jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu mateistom lubiącym tradycyjne, oryginalne smaki.
Oprócz Rosamonte Klasycznej, możemy polecić także wersję Especial. Również zawiera listki i patyczki ostrokrzewu, ale rośliny są selekcjonowane. Do opakowania Yerba Mate Rosamonte Especial trafiają wyłącznie najlepsze części roślin, dlatego smak i działanie są jeszcze lepsze.

yerba mate sklep

Yerba Mate Rosamonte Despalada vs Suave

Różaną Yerba Mate w sklepie znajdziecie również w wersji Despalada oraz Suave. Despalada to Yerba o obniżonej zawartości patyczków – zawiera około 90% listków. Jako, że właśnie w liściach znajdują się cenne składniki oraz substancje wpływające na pobudzenie, jest nieco mocniejsza. Zawiera bardzo małą ilość pyłu, dlatego nie zapycha bombilli i bardzo komfortowo się ją parzy.
Producent pomyślał również o osobach, które nie potrzebują dodatkowej dawki energii. Wiele osób sięga po Yerba Mate ze względu na jej działanie na zdrowie. Poprawia trawienie, usprawnia pracę nerek, wspomaga proces odchudzania i dostarcza cennych dla naszego organizmu witamin i minerałów. Jeśli więc szukasz dobrego sposobu na wsparcie zdrowia, ale nie potrzebujesz solidnego pobudzenia, spróbuj ostrokrzewu paragwajskiego w wersji Rosamonte Suave. To susz, który ma małą ilość kofeiny, a napar spokojnie można pić również wieczorami.

ostrokrzew paragwajski

Yerba Mate w sklepie – którą wybrać?

Rosamonte zdecydowanie warta jest uwagi – jeśli jeszcze jej nie próbowałeś/aś to najwyższa pora 🙂 Według nas, każdy mateista powinien jej skosztować, w końcu nie bez powodu ma tak wielu miłośników zarówno w Argentynie, jak i w Polsce. Yerba Mate w sklepie dostępna jest w kilku wersjach, ale jak wybrać najlepszą dla siebie? Jeśli szukacie doskonałego pobudzenia i liczycie na komfortowe parzenie i picie – Rosamonte Despalada będzie najlepsza. Wersja klasyczna z patyczkami to również świetny wybór – jeśli piliście już Yerbę i wiecie jak ją parzyć to warto wybrać tą odmianę. Wystarczy zdecydować się na Rosamonte Klasyczną lub Especial.
Natomiast jeśli dopiero zaczynacie przygodę z Yerba Mate lub poszukujecie czegoś łagodniejszego w działaniu, wybierzcie Rosamonte Suave.

Mamy nadzieję, że wiecie już którą wersję różanej Yerby chcielibyście spróbować – sprawdźcie Yerba Mate Rosamonte dostępne w naszym sklepie 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate