04 Sty

Yerba Mate na zimno – jakie ma właściwości?

Yerba Mate na zimno

Próbowaliście już Yerba Mate na zimno? Taką wersję naparu nazywamy Terere, a jej przygotowanie jest bardzo proste. Sprawdźcie jak zrobić najlepszą, zimną Yerbę oraz jakie właściwości ma taki napar.

Yerba Mate w wersji Terere – to bardzo proste!

Terere, czyli Yerba Mate na zimno to mocno orzeźwiająca wersja naparu. Zastanawiacie się pewnie, jak taki napój przygotować – jest to bardzo proste! Różnica jest tylko w temperaturze wody – czyli wsypujemy do naczynka susz ostrokrzewu paragwajskiego, a następnie po prostu zalewamy go zimną wodą. I to wszystko – mamy pyszną Yerba Mate! Właściwości dobre dla naszego zdrowia również są obecne, a my możemy cieszyć się ciekawym smakiem, który jest delikatniejszy niż w przypadku tradycyjnej Yerba Mate. Pamiętajcie, aby po zalaniu suszu odczekać kilka minut aby napar mógł się zaparzyć – trwa to dłużej niż w przypadku parzenia wodą o temperaturze wyższej.

Yerba Mate na zimno w wersji smakowej

Jeśli chcecie przygotować pyszną Yerbę na zimno, warto zastanowić się nad wyborem rodzaju suszu oraz dodatkami. Oczywiście wszystko zależy od gustu. Jeśli lubicie klasyczny smak Yerba Mate, właściwości i smak zimnego naparu z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Natomiast jeśli chcesz przygotować smakową wersję orzeźwiającej Yerby, jest na to kilka sprawdzonych sposobów 🙂
Po pierwsze wybór ostrokrzewu – można wybrać tradycyjny, na przykład Rosamonte Despalada. Druga opcja to smakowa Yerba Mate. Możemy polecić propozycje marki CBSe oraz Mate Green.
To nie koniec! Zaparzony napar możemy także urozmaicić dodając cytrynę, sok owocowy lub dosładzając napój do smaku (można wybrać cukier, słodzik lub miód). Jest mnóstwo możliwości, dlatego warto poeksperymentować 🙂
Wiemy już jak wygląda temat smaku zimnej Yerba Mate, a właściwości? Czy Yerba na zimno sprawdzi się jako naturalny energetyk?

yerba mate własciwości

Yerba Mate i właściwości naparu na zimno

Jak wiadomo, Yerba Mate ma świetne właściwości pobudzające. Jej działanie jest nawet lepsze niż w przypadku kawy. Pytanie, jak wygląda ta kwestia, kiedy przygotowujemy Yerbę na zimno? Jak najbardziej możemy liczyć na dodatkową energię. Trzeba jednak wiedzieć, że napar jest mniej intensywny, kiedy susz zalewamy zimną wodą. Gorąca woda powoduje szybsze przenikanie składników do naparu. W przypadku Terere, warto zaczekać nieco dłużej aby napar miał szansę nabrać intensywności. Mimo, że Yerba Mate na zimno jest mniej intensywna, możemy taki susz zalewać większą ilość razy – można więc powiedzieć, że finalnie korzystamy z podobnej ilości składników, jak w przypadku tradycyjnego przygotowania.

Zimny napar jest również pełen witamin i minerałów. Ma działanie wspierające pracę serca i układu trawiennego. W wersji orzeźwiającej jeszcze lepiej poprawia koncentrację pomagając podczas pracy i nauki. W dodatku zimna Yerba świetnie orzeźwia, dlatego jest doskonałym wyborem dla osób aktywnych, a także podczas upałów.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate