28 cze

Yerba Mate na poprawę humoru?

Yerba Mate na poprawę humoru

Yerba Mate a uśmiech na Twojej twarzy 🙂

Czy Yerba Mate wpływa na nasze samopoczucie i humor? Wiele osób twierdzi, że TAK! Co mówią strony poświęcone Yerba Mate? Właściwości tej rośliny są doceniane na całym świecie, a miłośnicy naparu z ostrokrzewu paragwajskiego prześcigają się w wychwalaniu wpływu yerby na zdrowie człowieka. „Zawodowi Yerberzy” podkreślają, że ten egzotyczny napój nie tylko dodaje energii, ale także poprawia samopoczucie.

Yerba Mate właściwościYerba Mate, właściwości i zawartość Witamin

Przyczyn dobrego samopoczucia po wypiciu yerba mate może być kilka. Jedne mogą wynikać z psychologii, inne zaś z fizjologii i właściwości samej Yerba Mate. Działanie pozytywnie wpływające na organizm, po „siorbnięciu” kilku łyków da się odczuć od samego początku. Jak potwierdzają naukowcy m.in z argentyńskiego Narodowego Instytutu Yerba Mate, właściwości ostrokrzewu paragwajskiego są niezwykle cenne. To roślina, która obfituje w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy (m.in. A, E, C, B2, B6, B9), mikro i makroelementy (żelazo, magnez, cynk). Ponadto m.in. poprawia koncentrację i oczywiście dodaje energii, której wszyscy pożądają. Te wszystkie czynniki składają się zapewne zarówno na dobrą fizjologiczną kondycję organizmu, co bezpośrednio ma wpływ na naszą psychikę i samopoczucie.

Yerba Mate działanieYerba Mate – działanie poprawiające humor!

Czy warto pić Yerba Mate? Działanie na dobre samopoczucie czy humor ciężko ująć w liczby, a więc badania naukowe nad wpływem yerby na uśmiech od ucha do ucha nie należą do częstych. Niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę opinię miłośników Yerba Mate. Właściwości tej rośliny są na prawdę bardzo pozytywne i warto sprawdzić na własnym ciele, umyśle i humorze, jak zadziała napar z Yerba Mate. Działanie pozytywne prawie, że gwarantowane! 😉

Nie próbowaliście nigdy wcześniej Yerba Mate?

Aby popijać napar z witaminami zawartymi w yerba mate należy mieć bombillę – bez tego ani rusz! Dobrze jest także zaopatrzyć się w naczynie i nabierkę.

Lub po prostu zakupić jeden z naszych gotowych zestawów startowych:

Życzymy dużo uśmiechu i radości!

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate