27 maj

Yerba Mate na ochłodę – tereré

Yerba Mate Terere

Terere to napar bardzo popularny w Ameryce Południowej – jest to po prostu Yerba Mate na zimno będąca świetną alternatywą dla tradycyjnego naparu przygotowanego na gorąco. Terere doskonale pobudza, a przy tym orzeźwia i poprawia koncentrację.

terere

Terere – sposób przygotowania

Najpopularniejszym sposobem przygotowania Yerba Mate jest zalanie suszu gorącą wodą. Jednak jest jeszcze druga opcja, równie ciekawa – czyli właśnie Terere. Tak naprawdę różnica tkwi jedynie w temperaturze wody.
Po wsypaniu odpowiedniej ilości suszu do naszego matero, wlewamy zimną wodę. Tradycyjnie pierwsze zalanie wypijane jest przez św. Tomasza, a więc czekamy aż susz wchłonie wodę i ponownie dolewamy zimnej. Trzeba jeszcze pamiętać, by troszkę dłużej zaczekać, aby napar był odpowiednio intensywny. To już wszystko! Możemy cieszyć się orzeźwiającą Yerba Mate Terere.

Yerba Mate Terere – jakie przynosi korzyści?

Terere jest równie wartościowe jak napar na gorąco. To źródło cennych witamin i minerałów, których potrzebujemy, by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. Picie naparu poprawia procesy trawienne i reguluje pracę nerek. To również doskonała pomoc podczas odchudzania i aktywności fizycznej. Podobnie jak Yerba na gorąco, ma doskonałe działanie pobudzające – oczywiście w zależności od wyboru konkretnej Yerba Mate.

yerba mate na zimno

Yerba Mate na zimno – spróbuj orzeźwiającej wersji naparu

Aby przygotować Yerba Mate na zimno, nie trzeba wybierać specjalnych odmian Yerba Mate. Terere możemy stworzyć używając ulubionej wersji ostrokrzewu – klasycznej lub smakowej. Polecamy dorzucić kostki lodu dla zwiększenia orzeźwiającego działania. Można również eksperymentować zalewając susz sokiem owocowym – Terere będzie wtedy niezwykle oryginalne! Możliwości jest wiele, wystarczy spróbować 🙂

Mamy nadzieję, że spodoba Wam się pomysł przygotowania Yerba Mate na zimno – dajcie znać jak Wam smakuje! 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate