10 sie

Yerba Mate i nietypowe smaki

Yerba Mate

Wśród odmian Yerba Mate można znaleźć wiele smaków. Może być to klasyczny ostrokrzew paragwajski bez dodatków lub wzbogacony ziołowymi czy owocowymi składnikami, które wpływają zarówno na smak, jak i działanie Yerby. Najbardziej popularne w kategorii Yerba Mate smakowe są Yerby z dodatkiem cytryny, pomarańczy oraz mięty. Jednak producenci raczą nas również bardziej wyszukanymi mieszankami i o tym Wam dzisiaj trochę opowiemy 🙂

Yerba Mate w wersji smakowej

Owoce to bardzo popularny dodatek do Yerba Mate. Smaki są różne, cytrynowe, pomarańczowe, ale też bardziej oryginalne. Warto skosztować Mate Green Kiwi Kiwi z wyczuwalnym kiwi oraz ananasem.
Wyjątkowo oryginalny smak ma Yerba Mate Campesino Anis. Dodatek anyżu znacząco wpływa na smak. Taki ostrokrzew paragwajski może być świetną alternatywą dla słodkich przekąsek.

ostrokrzew-paragwajski

Ostrokrzew paragwajski z mocą ziół

Zioła w połączeniu z ostrokrzewem paragwajskim sprawiają, że działanie naparu staje się jeszcze lepsze. Tutaj oprócz klasycznych miętowych odmian znajdziemy naprawdę interesujące mieszanki, których smak może Was zaskoczyć.
Niektóre zioła są tak dobrane, by Yerba pomagała w odchudzaniu, czy też w aktywności fizycznej.
Innym ciekawym dodatkiem do ostrokrzewu paragwajskiego jest katuava, czyli zioło pochodzące z Ameryki Południowej. To naturalny afrodyzjak.
Warto rozejrzeć się również wśród odmian Yerba Mate Green. To brazylijska odmiana Yerba Mate – smaki mogą być naprawdę niezwykłe, kiedy połączy się więcej rodzajów ziół i owoców. Jedną z popularniejszych jest Mate Green Mas Energia Guarana, która jest bardzo energetyczna, a jej smak po prostu wyśmienity.

yerba mate smaki

Yerba Mate – smaki, a działanie

Owocowe odmiany ostrokrzewu to mieszanki głównie smakowe. Oczywiście Yerba Mate w tym wydaniu jest równie pobudzająca i dobra dla zdrowia jak w wersjach klasycznych.
W przypadku ziołowych mieszanek, możemy liczyć na jeszcze lepsze działanie, np na trawienie, czy odchudzanie.
Zdecydowanie polecamy rozejrzeć się wśród odmian Yerba Mate. Smaki są tak różne, że stale można sięgać po coś nowego 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate