08 lut

Yerba Mate i kawa – czy można je łączyć?

Yerba sklep

Yerba Mate pijemy zazwyczaj zamiast kawy. Wiele osób sięga po nią właśnie w celu odstawienia tego czarnego napoju. Sporo się o tym mówi, jednak co w sytuacji kiedy smak kawy kochamy ponad wszystko i mimo chęci zostania przy Yerba Mate, kawa wciąż nas przyciąga? Czy można połączyć Yerbę i kawę?

Yerba Mate – czy można łączyć ją z kawą?

Czy to Yerba Mate, kawa, czy napój energetyczny – pijemy je głównie dlatego, że szukamy napoju który doskonale nas pobudzi. Lepsza efektowność w pracy, poprawa koncentracji… Z pewnością są to zalety codziennego sięgania po tego typu produkty. Jednak porównując smak, trzeba przyznać, że nie mają wiele wspólnego. Na wstępie odradzamy sięgania po napoje energetyczne – zawierają bardzo dużą ilość kofeiny i nie są korzystne dla naszego zdrowia. Yerba Mate często określana jest jako dużo lepszy sposób na energię niż kawa. Wszystko z powodu jej działania, które nie jest gwałtowne. Pobudzenie następuje stopniowo, dzięki czemu jest odczuwalne, a kiedy przestaje działać unikamy uczucia senności czy spadku mocy. Pytanie co zrobić, jeśli chcemy korzystać z działania Yerby, a jednocześnie nie możemy oprzeć się filiżance kawy?

Yerba Mate i kawa – najważniejsze to zachować umiar!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć Yerba Mate i kawę. Jest jednak warunek – trzeba zachować umiar! 🙂 Oczywiście, nie pijemy tych napojów razem, ani tym bardziej nie mieszamy zalewając Yerba Mate kawą 😉 Można jednak sięgnąć rano po filiżankę kawy, a w południe zaparzyć ulubioną Yerbę. W sklepie znajdziecie wiele odmian ostrokrzewu, możecie więc wybrać te nieco delikatniejsze w działaniu. Dodatkowo, jeśli kawę pijemy ze względu na smak, warto rozważyć sięganie po kawy zbożowe, czy też kawę z cykorii.
Yerba Mate kawa
Łącząc Yerba Mate z kawą trzeba mieć na uwadze, że oba napoje są pobudzające. Warto w takim przypadku zmniejszyć ilość suszu, z którego zaparzamy Yerba Mate. Wszystko jest sprawą indywidualna, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej. Niektórzy potrzebują więcej Yerby czy kawy, inni mniej. Obserwujcie swój organizm i pamiętajcie o zachowaniu umiaru 🙂 Więcej nie zawsze znaczy lepiej!

Yerba sklep – sprawdź rodzaje Yerba Mate

Yerba w sklepie dostępna jest w wielu wariantach. Jeżeli smak nie do końca przypadł Ci do gustu, może okazać się że po prostu wybrana odmiana ostrokrzewu nie była trafiona. Niektóre są bardzo intensywne, inne natomiast łagodne. Pamiętajcie też, że do napoju można dodać nieco soku, czy miodu – jeśli lubicie coś bardziej na słodko 🙂
Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem Yerby, sklep nasz chętnie doradzi i podpowie po jaką wersję ostrokrzewu sięgnąć – zapraszamy do kontaktu 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate