29 październik

Yerba Mate Green

Yerba mate green

Yerba Mate Green jak sama nazwa wskazuje, jest zieloną odmianą Yerby. To jednak z najbardziej popularncych odmian zarówno u nas, jak i innych krajach. Pochodzi z Brazylii, gdzie produkuje się ostrokrzew o drobniejszym zmieleniu i łagodniejszym smaku.

Mate Green – moc w zieleni

Ta odmiana Yerba Mate występuje w kilku odmianach i nic dziwnego, stanowi bowiem doskonałą bazę dla dodatków smakowych. Wyróżnia się zielonym kolorem, a przyczyna tego leży czasie zbierania oraz sposobie suszenia. Nie używa się dymu a gorącego powietrza, dlatego jej smak jest zdecydowanie delikatniejszy, pozbawiony charakterystycznej goryczki. Susz jest dosyć drobno zmielony, co jest bardzo charakterystyczne dla odmian brazylijskich. Dodatkowo w tej Yerbie nie znajdziemy w niej pyłu, o znacznie zwiększa komfort picia – nie zatyka się bombilla.

Jak działa wersja zielona Yerba Mate?

Ze względu na dosyć delikatny smak, polecana jest szczególnie zaczynającym przygodę z Yerba Mate. Mimo delikatnego smaku, całkiem dobrze pobudza, dlatego z powodzeniem można zamienić kawę na odmianę Mate Green. Mate Green dodatkowo dostępna jest z dodatkiem Guarany, która słynie z dodatkowych właściwości pobudzających. A dla aktywnych fizycznie lub odchudzających się – Yerba Mate Fitness z porcją mieszanki ziół.

Yerba w różnych odsłonach

Mimo, że Yerba Mate to zasadniczo zawsze ta sama roślina, możemy spotkać zupełnie odmienne smaki. Oczywiście, wszystkie są do siebie podobne, ale sam proces przygotowania suszu może wpłynąć na intensywność smaku oraz działanie. Dla początkujących polecamy łagodniejsze wersje Yerba Mate, aby przyzwyczaić się do charakterystycznego smaku. Warte uwagi są również mieszanki smakowe, na przykład z dodatkiem cytrusów, które świetnie orzeźwiają.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate