18 lis

Yerba Mate i działanie na nasze zdrowie

Yerba Mate Działanie

Yerba Mate i jej działanie na nasz organizm… no właśnie. Jak to jest z tą yerbą? Zdrowie jest niezwykle ważnym tematem, a im bardziej interesujemy się sprawami z nim związanymi, tym lepiej dla nas. O zdrowie można przecież dbać (lub nie dbać) na wiele bardzo różnych sposobów, wobec czego uważamy, że po prostu warto wiedzieć więcej. Zapraszamy do poznania wpływu Yerba Mate na nasze zdrowie!

Yerba Mate i działanie na nasze zdrowie. Jak Yerba Mate wpływa na nasze ciało i umysł?

Jeśli jesteś miłośnikiem wyjątkowego napoju, jakim jest yerba mate, działanie suszu z listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego to temat, który na pewno Cię interesuje. Dlaczego właściwości yerba mate budzą tak wiele dyskusji? Prawdopodobnie słyszałeś już o pobudzającym działaniu yerby, które jest głównym powodem do sięgania po nią. Często nazywana zdrowszą alternatywą kawy, yerba mate to prawdziwy zastrzyk energii na cały dzień. To bogate źródło sił witalnych, koncentracji i trzeźwości umysłu. Dlatego też tak chętnie sięgają po nią studenci i pracownicy umysłowi, którym napar ten pomaga w nauce oraz wykonywaniu trudnych zadań. Jeśli chodzi o yerba mate, działanie na umysł to jednak nie wszystko – napój ten pozytywnie wpływa również na nasze ciało. Często sięgają po niego osoby pragnące zrzucić nadprogramowe kilogramy, dlatego że yerba mate przyspiesza metabolizm, spowalnia wchłanianie tłuszczy, obniża poziom złego cholesterolu oraz zwiększa poczucie sytości.

Yerba mate a zdrowie – cenne działanie ostrokrzewu paragwajskiego

Dwa wyżej wymienione, najczęstsze powody sięgania po napój z listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, to jednak nie wszystko, co ma nam do zaoferowania ta wyjątkowa, południowoamerykańska roślina. Warto znać inne pozytywne działania, jakie daje nam yerba mate na zdrowie. Często poleca się sięgnąć po nią w okresie jesiennym, gdyż wspomaga ona odporność organizmu, będąc jednocześnie naturalnym antydepresantem. Właściwości yerba mate to również antyoksydacja, w wyniku której opóźniane jest starzenie się organizmu i tworzenie zmarszczek. Warto wspomnieć również o tym, że yerba mate ma działanie moczopędne, zatem pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Yerba mate – właściwości, dla których warto ją pić

Yerba mate a zdrowie – zgadza się, ten napój to prawdziwy przyjaciel naszego organizmu, który usprawnia jego funkcjonowanie. To wciąż jednak nie wszystko! Oprócz pozytywnego działania yerba mate na zdrowie, ten wspaniały napar świetnie wypływa również na urodę. Dzięki mikroelementom, siarce, witaminom z grupy B oraz witaminie A, włosy będą mocniejsze i mniej wypadały. Yerba powoduje także przyspieszenie wzrostu włosów. Regularne picie poprawia również kondycję cery, która wygląda na zdrowszą i piękniejszą. Pijcie Yerba Mate na zdrowie!

Nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z Yerba Mate? Mamy specjalne zestawy startowe, w których znajduje się wszystko co potrzebne do parzenia i picia naparu.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate