26 lut

Yerba Mate dla fanów delikatnych smaków

smak Yerba Mate

Ostatnio pisaliśmy o odmianach ostrokrzewu paragwajskiego wyróżniających się intensywnym smakiem: Yerba Mate z goryczką – najmocniejsze odmiany ostrokrzewu.
Wiemy jednak, że wśród fanów Mate jest sporo osób poszukujących delikatniejszych w smaku Yerba Mate. Dziś zajmiemy się tym tematem – poznajcie odmiany Yerby w sklepie online, które cechują się subtelnością w smaku, a jednak wciąż mocno pobudzają 🙂

Yerba sklep – wybierz delikatne wersje ostrokrzewu

Skąd takie różnice w smaku Yerba Mate różnych marek? Otóż zależne jest to w głównej mierze od procesu produkcji suszu, a w szczególności od procesu suszenia. Może być on dłuższy lub krótszy, odbywać się w ogniu lub w gorącym powietrzu. Znaczenie ma także uprawa roślin na plantacjach. Szukasz jak najbardziej delikatnej Yerby? Sklep nasz chętnie pomoże Ci w znalezieniu idealnej wersji ostrokrzewu 🙂

Smak Yerba Mate zależny od suszu oraz sposobu przygotowania naparu

Rodzaj suszu to szczególnie istotna kwestia jeśli chodzi o smak Yerba Mate. Ale to nie wszystko! Ważne jest także to, jak parzymy napar. Koniecznie trzeba pamiętać o pilnowaniu temperatury wody – nigdy nie zalewamy suszu wrzątkiem. Przyjmuje się, że temperatura powinna wynosić maksymalnie 80 stopni. To ważne nie tylko w kwestii składu Yerby (witaminy i minerały ulegają zniszczeniu we wrzątku), ale też smaku. Susz ostrokrzewu paragwajskiego zalewamy kilkakrotnie. Za każdym razem smak naparu jest wyrazisty – najmocniejszy w pierwszym zalaniu, a później coraz słabszy. Jeśli zalejemy susz wrzątkiem, smak będzie bardzo mocny na początku, a następnie szybko straci swoje walory. Istotna jest także ilość suszu, który sypiemy do naczynka – jeśli chcesz aby napar był bardzo delikatny, wystarczy 1/3 pojemności matero.
yerba sklep

Ostrokrzew paragwajski – propozycje delikatniejszych odmian Yerba Mate

Wiemy już od czego zależy moc ostrokrzewu paragwajskiego. Smak niekoniecznie idzie w parze z mocą działania – de delikatniejsze wersje również mogą mocno pobudzić. To świetna sprawa dla osób, którym typowa goryczka Yerba Mate nie przypadła do gustu.

Szukając subtelnych w smaku wersji Yerby, w sklepie sprawdź:

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate