18 grudzień

Yerba Mate – czy można pić w czasie ciąży?

Yerba Mate ciąża

Yerba Mate wyróżnia się ciekawym działaniem i smakiem, jednak są pewne sytuacje, kiedy jej picie może nie być wskazane. Do takich sytuacji może należeć ciąża. Często pojawiają się pytania na ten temat – dziś postaramy się wyjaśnić kwestię picia naparu z ostrokrzewu podczas ciąży.

Yerba Mate – jakie ma właściwości?

Co daje nam Yerba Mate? Właściwości jest sporo! To przede wszystkim działanie pobudzające – Yerba dodaje energii na wiele godzin. Oprócz tego wspomaga pracę serca i nerek, a także usprawnia procesy trawienne. W naparze znajdują się antyoksydanty, które spowalniają procesy starzenia i zmniejszają ryzyko pojawiania się nowotworów. Yerba Mate jest naturalna i dobra dla naszego zdrowia, ale potrafi naprawdę mocno pobudzać. Obecność kofeiny i innych składników odpowiedzialnych za dodatkową energię może być przeciwwskazaniem do picia Yerba Mate. W ciąży trzeba szczególnie na to uważać, a jedyną osobą, która może potwierdzić bezpieczeństwo picia naparu jest lekarz.
yerba mate właściwości

Yerba Mate właściwości pobudzające – zapytaj swojego lekarza

Na pytanie czy można pić Yerba Mate w ciąży jest jedna odpowiedź – trzeba o to zapytać swojego lekarza. Przede wszystkim chodzi o fakt, że Yerba Mate właściwości pobudzające ma naprawdę imponujące i może się okazać, że obecne w naparze składniki dodające energii (kofeina, teobromina, teofilina) mogą nie być wskazane w trakcie ciąży. Może się okazać, że można pić Yerba Mate, ale trzeba wybrać odpowiednią odmianę lub po prostu parzyć mniej intensywny napar.

Yerba Mate a ciąża – odpowiednie rodzaje suszu

Jeśli lekarz zezwoli na picie Yerba Mate w ciąży, z pewnością trzeba wybrać susz o łagodniejszym działaniu. Niektóre odmiany Yerba Mate właściwości pobudzające mają bardzo mocne, inne wręcz przeciwnie. Do jednych z delikatniejszych odmian należy Yerba Mate Romance. Trzeba również pamiętać, że działanie naparu zależy również od sposobu parzenia. Z całą pewnością wystarczy 1/3 pojemności naczynka.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate