09 mar

Yerba Mate Cocido – czy ostrokrzew w torebkach działa?

Yerba Mate w torebkach

Tradycyjną Yerba Mate przygotowujemy z listków i patyczków ostrokrzewu paragwajskiego, po prostu wsypując je do matero. Taka Yerba ma w sobie mnóstwo cennych składników, które odpowiedzialne są zarówno za dodatkowe pobudzenie, jak i dostarczanie nam witamin i minerałów. A co z wersją ekspresową, czyli Yerba Mate w torebkach? Czy picie jej jest dobre dla naszego zdrowia i czy po prostu warto po nią sięgać?

Yerba Mate i jej właściwości w zależności od sposobu przygotowania

Wiele mówi się na temat sposobu parzenia Yerba Mate – i nic dziwnego. To jaki wybierzemy rodzaj Yerba Mate oraz jak ją zaparzymy, ma szczególne znaczenie dla działania oraz smaku naparu. Bardzo istotna jest ilość suszu, której używamy do jednego zaparzenia naparu, a także temperatura wody wlewanej do naczynka. Kluczowe jest zaparzanie suszu wodą o temperaturze nie wyższej niż 80 stopni, jeśli chcemy cieszyć się obecnością witamin i minerałów w napoju.
Jeśli chodzi o Yerba Mate w torebkach, najczęściej jej parzenie wygląda następująco: wrzucamy torebkę do kubka/szklanki i zalewamy wrzątkiem. Czyli tak jak klasyczną herbatę.

Yerba Mate w torebkach – ilość suszu i temperatura wody

W przypadku tradycyjnej Yerby sypiemy susz od 1/4 do 3/4 pojemności naczynka. Porównując taką ilość ze standardową torebką herbaty, mamy gotowy wniosek – ilość ostrokrzewu paragwajskiego w przypadku torebki jest duuużo mniejsza. Podobnie więc będzie z jej działaniem oraz smakiem. Yerba Mate w torebkach jest znacznie mniej intensywna – no chyba, że przygotujemy napój z kilku, czy kilkunastu torebek, to jednak mija się z celem.
yerba mate

Ostrokrzew paragwajski tradycyjny czy w torebkach – co wybrać?

Zastanawiając się nad zakupem Yerba Mate w torebkach, trzeba zastanowić się jakiego efektu oczekujemy. Jeśli chcemy skorzystać z pobudzającej mocy Yerba Mate oraz z prozdrowotnego działania tego napoju, zdecydowanie warto wybrać tradycyjny rodzaj ostrokrzewu paragwajskiego – początkującym polecamy zestawy startowe, dzięki którym możecie od razu zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne do tradycyjnego przygotowania Yerby.
Natomiast jeśli chcecie lekki, smaczny napój który zastąpi Wam herbatę i który możecie popijać zarówno w ciągu dnia, jak i przed snem – torebkowana Yerba Mate może okazać się bardzo dobrym pomysłem 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate