16 grudzień

Yerba Mate – bogactwo minerałów

Yerba Mate skład

Jeśli temat zdrowia jest Ci bliski, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że Yerba Mate i skład tego naparu może być bardzo pomocny w dostarczaniu sobie odpowiedniej dawki minerałów. Dziś przyjrzymy się dokładniej temu, co znajduje się w naparze i dlaczego można nazwać go suplementem.

Yerba Mate – skład dobry dla naszego zdrowia

Yerba Mate w sklepie dostępna jest w wielu odmianach. Różnią się one smakiem i intensywnością działania. Jednak niezależnie od tego jaki rodzaj wybierzemy, możemy być pewni, że w składzie będą obecne witaminy oraz minerały. W dodatku jest ich całkiem sporo – codzienna porcja naparu to świetny sposób na wzbogacenie diety. To nie tylko dodatkowa energia! Yerba Mate i właściwości, które wpływają na zdrowie to znacznie szerszy temat 🙂

Yerba Mate i minerały w niej zawarte

Yerba Mate i skład pełen minerałów – brzmi świetnie! Przejdźmy jednak do konkretów 🙂 Susz zaparzony w temperaturze około 80 stopni zawiera w 100 gramach około:

  • żelazo – 6,55 mg
  • wapń – 127 mg
  • sód – 35,4 mg
  • potas – 1163 mg
  • magnez – 246 mg
  • mangan – 37,2 mg
  • cynk – 0,234 mg
  • miedź – 0,858 mg

W poniższych tabelach możecie porównać skład Yerba Mate i zalecaną dzienną ilość poszczególnych minerałów w mg dla kobiet oraz mężczyzn według kategorii wiekowych.
Trzeba pamiętać, że podany skład Yerba Mate jest orientacyjny. Ilość ta zależna jest od konkretnego zbioru ostrokrzewu oraz procesu produkcji. Niemałe znaczenie ma również przygotowanie Yerby, podane wartości dotyczą Yerba Mate zaparzonej w 80 stopniach.

Kobiety
yerba mate
 
Mężczyźni
yerba mate

Jak widać, Yerba Mate i właściwości korzystne dla zdrowia to fakt. Napar to solidna porcja minerałów, a w szczególności manganu, żelaza, potasu, i magnezu. Codzienne siorbanie Yerby przyczyni się do uzupełniania ważnych składników, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Warto w tym miejscu wspomnieć o dużej zawartości magnezu. Wiele mówi się o tym, że kawa wypłukuje magnez, a w przypadku Yerba Mate jest wręcz odwrotnie.

Yerba Mate sklep radzi – Jak zachować maksymalną ilość cennych składników?

Yerba Mate w składzie ma mnóstwo składników, ale trzeba mieć na uwadze, że ich obecność zależna jest od temperatury parzenia. Zaleca się zalewać susz wodą o temperaturze nie wyższej niż 80 stopni. Chociaż większość mateistów o tym wie, często w pośpiechu bagatelizuje się tą sprawę. Tymczasem trzeba pamiętać, ze zbyt gorąca woda niweluje obecność cennych składników. Poza tym napar przygotowany w zbyt gorącej wodzie będzie mocniejszy w smaku. Pierwsze zalanie będzie mocno intensywne, natomiast kolejne znacznie słabsze. Pilnując temperatury zapewniamy sobie kilka porcji smacznej Yerba Mate, a właściwości dobre dla zdrowia są wykorzystywane w pełni. Dla osób chcących pilnować temperatury wody, polecamy termometr do Yerba Mate. W sklepie znajdziecie odpowiednie akcesoria: Akcesoria do Yerba Mate

Źródła:
http://www.qui.una.py/files/publicaciones/rojasiana/Vol%207%20(1)%202005/2_Fraction%20of%20minerals%20extracted.pdf
https://ncez.pl/upload/normy-net-1.pdf

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate