05 lut

Yerba Mate bez dymu – sprawdź rodzaje ostrokrzewu suszone gorącym powietrzem

Rodzaje Yerba Mate mogą znacznie się od siebie różnić. Niektóre są intensywne, z mocną goryczką w smaku, inne dużo łagodniejsze. Na finalny smak naparu z ostrokrzewu paragwajskiego składa się kilka czynników. Dziś trochę na temat bezdymnych Yerb. W sklepie znajdziecie kilka ciekawych odmian suszu, sprawdźcie które wybrać 🙂

Yerba sklep – odmiany ostrokrzewu sin humo

„Sin humo” – takiego określenia warto szukać na opakowaniach Yerby w sklepie, jeśli chcecie zaopatrzyć się w ostrokrzew suszony bez dymu. Proces przygotowania listków i patyczków ostrokrzewu zazwyczaj polega na suszeniu ich nad ogniem – te odmiany są mocne w smaku, niekiedy można wręcz wyczuć dymną nutkę. Takie odmiany mają mnóstwo fanów, jednak producenci dobrze wiedzą, że są również osoby poszukujące delikatniejszych rozwiązań. Do takich należą właśnie Yerby „sin humo”. W tym przypadku roślina poddawana jest suszeniu w gorącym powietrzu.

Yerba Mate suszona gorącym powietrzem – jak smakuje?

Suszenie w gorącym powietrzu powoduje, że roślina zachowuje zielony kolor. Taki ostrokrzew paragwajski powala na zaparzenie łagodniejszego w smaku naparu. Natomiast jego działanie również jest bardzo dobre! Możemy liczyć na solidną dawkę energii. Napar ma świeży aromat, a w smaku ma niemal niewyczuwalną goryczkę. Jest to więc świetna opcja dla osób szukających łagodnych w smaku Yerb. W sklepie znajdziecie odmiany klasyczne, a także smakowe. Suszona w gorącym powietrzu Yerba stanowi świetną bazę do ziołowych i owocowych kompozycji smakowych.
yerba mate

Ostrokrzew paragwasjki sin humo – sprawdź które Yerby są suszone gorącym powietrzem

Poszukując bezdymnych odmian Yerba Mate, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie marki. Pierwszą z nich jest Mate Green. To brazylijska Yerba Mate ciesząca się bardzo dużą popularnością, w szczególności ze względu na oryginalne smaki łączące w sobie zioła i owoce. Drugą marką ostrokrzewu paragwajskiego jest Yerba Mate Kraus – pochodząca z Argentyny, ekologiczna wersja ostrokrzewu paragwajskiego.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate