30 cze

Yerba Mate a seks

yerba mate

W sieci nader często pojawiają się chwytliwe tytuły artykułów, które opisują związek „czegoś z seksem”. Sfera cielesnych doznań nieustannie budzi ogromne zainteresowanie, a porady z cyklu „co robić, aby było jeszcze przyjemniej” przepełniają witryny internetowe. Postanowiliśmy nie być gorsi i zastanowić się, jak to jest z Yerba Mate oraz  poszukać potencjalnych związków tego napoju z jakością doznań cielesnych. 😉

Nie chcielibyśmy popadać w skrajne teorie na temat tego, co poprawia jakość życia seksualnego, nie jesteśmy ekspertami. 😉 Jednak nie będzie chyba przesadą, jeśli powielimy opinię wielu seksuologów, że udanym aktywnościom seksualnym sprzyja brak stresu, spokojny i zrelaksowany umysł i ciało. Właśnie o te stany dba regularnie pita Yerba Mate.

Wpływ yerby na koncentrację.

O pozytywnym wpływie naparu z ostrokrzewu paragwajskiego na zdrowie można by długo pisać. Nie dość, że jest bogatym źródłem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania związków: witamin (m.in. A, E, C, B2, B6, B9), mikro i makroelementów (m.in. potas, żelazo, cynk, magnez), to zawiera również tak zwane alkaloidy purynowe (teobromina, teofilina, kofeina), które odpowiadają głównie za pobudzenie organizmu, niwelowanie uczucia zmęczenia, poprawę krążenia i dotlenienia komórek. To wszystko pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji fizycznej.

Z opinii zarówno naukowców, jak i laików – miłośników Yerba Mate – wynika, że spożywanie tego naparu pomaga również się zrelaksować oraz wpływa kojąco na napięcia mięśniowe na tle nerwowym, a także dodaje energii. Te właściwości naparu z ostrokrzewu paragwajskiego niewątpliwie mają korzystny wpływ na życie seksualne.

yerba mate
Dawniej podobno plemię Guarani, zamieszkujące teren Paragwaju, uznawało yerbę również za afrodyzjak. Co prawda trudno o potwierdzenie tego typu informacji w badaniach naukowych, niemniej jednak spróbować nie zaszkodzi. 😉

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate