06 marzec

Yerba Mate wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn

Yerba Mate a oczyszczanie organizmu z toksyn

Yerba Mate wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn

W sklepach i aptekach pojawia się coraz więcej produktów, którym przypisuje się właściwości wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. Jednak nader często są to środki syntetyczne, które w jakiś sposób mają „zdziałać cuda”. Na całe szczęście istnieją także naturalne sposoby, które pomagają nam zadbać o zdrowie i wprowadzić do codziennego menu dietę oczyszczającą.

Yerba mate i oczyszczanie organizmu z toksyn

Coraz częściej usłyszeć można, że Yerba Mate, oprócz wielu cudownych właściwości m.in. poprawiających koncentrację, czy też dodających energii, jest także rośliną, którą należy docenić z co najmniej jeszcze jednego powodu. Napar z Yerba Mate pobudza krążenie krwi oraz ma silne działanie na detoks organizmu, co sprzyja walce z zalegającymi w naszym organizmie toksynami.

Co kryje się pod hasłem „oczyszczanie organizmu z toksyn”?

Popularne wyrażenie „oczyszczanie” w kontekście naszego zdrowia i ciała to inaczej detoks organizmu.  Proces ten polega na usunięciu szkodliwych substancji, które zalegają w naszym ciele z powodu złego odżywiania lub są po prostu produktami naturalnych procesów biochemicznych i z różnych powodów pozostały w organizmie. Oczywiście można „pomóc” mu uporać się z tym problemem na przykład poprzez intensywny wysiłek fizyczny, ale także zwracając większą uwagę na sposób odżywiania. Jak oczyścić organizm z toksyn? Istnieje wiele modeli postępowania, którym liczni eksperci przyznają miano „oczyszczających”, ale jednym z najważniejszych jest dieta. Yerba Mate jest specjalistą w tym temacie 🙂 Samo jej wprowadzenie do diety i codzienne popijanie powoduje detoks organizmu. Doceniają ją także naukowcy, którzy opisują pozytywny wpływ Yerba Mate na oczyszczanie.

Jak działa detoks organizmu z pomocą Yerba Mate?

Jak oczyścić organizm z toksyn z pomocą Yerba MatePrzede wszystkim dieta oczyszczająca organizm z yerba działa moczopędnie, a więc wpływa korzystnie na pracę nerek i zapobiega zaleganiu piasku w kanalikach nerkowych,  a tym samym zmniejsza ryzyko powstania poważnych dysfunkcji układu moczowego. Ponadto pity regularnie napar z yerba mate pomaga usuwać toksyny z krwiobiegu i narządów wewnętrznych powodując samoczynne oczyszczanie organizmu. Yerba Mate sprzyja wydalaniu z naszego organizmu między innymi rakotwórczych metali ciężkich takich jak kadm, rtęć, ołów.

Jak zacząć oczyszczanie organizmu z pomocą Yerba Mate?

Każda Yerba Mate ma właściwości, które wspierają oczyszczanie organizmu z toksyn, ale dla Twojego zdrowia polecamy zawsze najlepsze gatunki Yerby czyli np.

Yerba Mate Rosamonte Despalada (despalada znaczy, że w suszu znajduje się 90% listków, a tylko 10% gałązek i pyłu),

z którą to śmiało możesz rozpocząć detoks organizmu. Jeśli nie masz jeszcze całego „sprzętu” do Yerba Mate możesz poprzeglądać nasze zestawy startowe, w których od razu znajdują się yerba mate, naczynie, bombilla i nabierka. Polecamy zestaw zawierający Yerbę oraz wszystkie potrzebne akcesoria, dzięki którym parzenie naparu będzie łatwe i przyjemne:

Zestaw startowy Exclusive

Na zdrowie!

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate