20 gru

Yerba i tykwa, a znani ludzie pijący napar z ostrokrzewu paragwajskiego

Yerba i Tykwa

Picie naparu z ostrokrzewu paragwajskiego, powszechnie znanego jako yerba mate, to trend, który wyszedł poza rodzimy obszar Ameryki Południowej i na dobre zagościł w domach w wielu krajach na całym Świecie. Yerba w tykwie nie kojarzy się już wyłącznie z egzotycznym obrazkiem spacerującego po ulicach Asunción Paragwajczyka. Na portalach społecznościowych, forach internetowych i innych miejscach w Sieci widać, że coraz więcej osób, zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych, promuje picie tego napoju. I nie ma w tym nic dziwnego, bo yerba mate ma właściwości pobudzające i wpływające korzystnie na organizm.

Yerba w zacnych rękach

Yerba to moda, która nie jest domeną wyłącznie typowych celebrytów. Kto według Was jest jedną z najbardziej znanych osobistości pochodzących z Ameryki Południowej? No chyba nie trzeba podpowiadać – oczywiście Papież Franciszek (Ciekawe ilu z Was w pierwszej kolejności pomyślało o Leo Messim? 🙂 I to jest dobra intuicja, ale do La Pulga Atomica jeszcze wrócimy 🙂 ). Tak! Papież Franciszek nie raz pił yerbę, nawet podczas oficjalnych uroczystości. W końcu jest Argentyńczykiem, więc tykwa z yerbą w ręku to część jego codziennego życia.

Tykwa na stadionach.

No może nie dosłownie na stadionach, ale w szatniach piłkarskich na pewno. Yerba była nie raz polecana i zachwalana przez wymienionego w poprzednim akapicie Messiego, czy niesamowicie przystojnego Suareza. Nie ma się co dziwić! Yerba jest zdrowsza od kawy, a także zwiększa moc, zarówno tą fizyczną, jak i umysłową. Tak więc pełna tykwa yerby przed meczem, na pewno daje chłopakom energii.
 
Yerba Mate Właściwości

Yerba mate, właściwości i opinie.

Yerba mate ma właściwości, z których korzystają także znane osoby pochodzące z Polski. Wśród nich oczywiście bosy, ale zawsze pełen energii i uśmiechnięty (tak, yerba wpływa na humor ) Wojciech Cejrowski, który rozpoczął szał na yerbę w naszym kraju. Tykwa z yerba mate to też atrybut słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. To pewnie dzięki niej mają oni energię i zapał do podróży i pokazywania Świata innym ludziom. Zresztą swoją opinią na jej temat chętnie dzielą się w swoich książkach i na blogu.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate