24 paź

Yer-vita

Yer-vita

Yer-vita jest odmianą pochodzącą z Argentyny. To Yerba Mate jest mniej popularna, ale warto się nią zainteresować, szczególnie jeśli szukamy czegoś łagodniejszego. Ta Yerba Mate nie ma mocnego działania pobudzającego.. To propozycja dla osób, które chcą włączyć ostrokrzew do codziennej diety, ale nie potrzebują energetyku.

Yer-vita – łagodna, ale aromatyczna

To rodzaj Yerba Mate, która często polecana jest osobom początkującym. Yer-vita wersja con palo, czyli z listkami i gałązkami ostrokrzewu. Ma tradycyjny, nieco cierpki smak oraz sporą zawartość pyłu. Sam susz jest średniej grubości. To ciekawy smak z nieco mniejszą mocą, który doskonale sprawdzi się do pierwszego parzenia Yerba Mate.

Yerba Mate w wersji ekspresowej

Yer-vita to Yerba Mate szczególnie dla początkujących, ponieważ jej smak jest bardzo łagodny, podobnie jak działanie pobudzające. Oczywiście nie brakuje jej witamin i minerałów, które korzystnie działają na nasze zdrowie (więcej: Bomba witaminowa Yerba Mate). Yer-vitę znajdziemy również w saszetkach przeznaczonych do zaparzania, tak jak zwykłą herbatę w filiżance.

Dieta wzbogacona o dobroci płynące z Yerba Mate

Odpowiednia dieta to podstawa do zachowania dobrego zdrowia. Yerba Mate to prosty sposób na dodatkowe zadbanie o siebie. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest oczyszczanie organizmu z toksyn, co zapewnia regularne picie naparu. Oprócz tego zmniejsza on ryzyko pojawiania się nowotworów oraz chorób układu krążenia. To wspaniała pomoc dla całego organizmu, więc zdecydowanie warto włączyć Yerbę do swojej codziennej diety.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate