22 paź

Yemaype

Yemaype

Yemaype to kolejna Yerba Mate z serii delikatniejszych. Do spróbowania szczególnie dla początkujących, którzy nie potrzebują dużego zastrzyku energii. Stanowi również doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z ostrokrzewem. Jeśli jesteś jeszcze przed pierwszym parzeniem, zapraszamy: Yerba Mate dla początkujących.

Yemaype – skąd pochodzi?

Yerba Mate Yemaype to „siostra” Playadito, obie te odmiany pochodzą z prowincji Misiones. Ta argentyńska yerba cieszy się powodzeniem dzięki naturalnemu aromatowi i niezbyt mocnym działaniem. Można ją pić rano i wieczorem, ponieważ nie ma dużych właściwości pobudzających. Yemaype może stanowić doskonały start dla początkujących albo być dodatkiem dla tych, którzy dobrze już znają napar z ostrokrzewu. Czy wiecie, że Yerba Mate do pomoc podczas diety odchudzającej? 🙂

Co kryje w sobie ta odmiana Yerba Mate?

Listki i gałązki są zmielone dosyć grubo, a smak jest tradycyjny, lekko goryczkowy. Yamaype wyróżnia spora zawartość żelaza (około 12% dziennego zapotrzebowania), podobnie jak magnezu, a dodatkowo zaspokaja aż 36% zapotrzebowania na witaminę B6. Mimo, że u nas ta odmiana należy do rzadszych, w Argentynie bardzo się ją ceni.

Dieta odchudzająca – dlaczego warto chudnąć z Yerbą?

Jeśli jesteś na diecie odchudzającej, możesz wzbogacić ją o Yerba Mate. Ma działanie przyspieszające metabolizm, dzięki czemu zrzucanie nadmiernych kilogramów będzie przebiegało efektywniej. oprócz tego to źródło witamin i minerałów, których może nam brakować, jeśli bardzo ograniczamy codzienną dietę. Odchudzającą moc Yerby jeszcze bardziej zwiększają właściwości pobudzające, które dają energię do codziennych ćwiczeń.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate