17 paź

Uña de gato

Una de gato

Uña de gato to jeden z dodatków do Yerba Mate. Mimo, że brzmi poważnie, to po prostu zioło pochodzące z Ameryki Południowej. U nas spotkamy je pod nazwami koci pazur lub czepota puszysta.

Uña de gato to zioło lecznicze

Uña de gato posiada kolce podobne kształtem do kociego pazura, stąd nazwa. Jest to roślina, która ma zastosowanie w lecznictwie. Wykorzystuje się korę oraz korzenie. Jakie są zalety uña de gato? Otóż ma właściwości poprawiające odporność, to również popularny w niektórych regionach środek na dolegliwości żołądkowe. Ale to nie wszystko – ma też swój udział w leczeniu zaburzeń hormonalnych u kobiet oraz różnych chorób układu pokarmowego, w tym wrzodów, a nawet nowotworów. Dodatkowo ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Yerba Mate z kocim pazurem

Pojawia się w niektórych odmianach Yerba Mate z dodatkiem ziół. Uña de gato sprawia, że właściwości zdrowotne ostrokrzewu paragwajskiego są jeszcze większe, urozmaicone leczniczymi dodatkami, które wpływają także na smak naparu. Yerba Mate z ziołami potrafią świetnie orzeźwiać, nadają się także do parzenia na zimno, czyli terere.

Jak szybko schudnąć z ostrokrzewem?

Yerba Mate ma wiele ciekawych właściwości. Czy wiecie, że jest to również sposób na to jak szybko schudnąć? Ma działanie przyspieszające przemianę materii, dzięki czemu proces zrzucania kilogramów przebiega sprawniej i skuteczniej. Jak szybko schudnąć? Najważniejsza jest zdrowa dieta ograniczająca węglowodany oraz tłuszcze. Równie ważna jest regularna aktywność fizyczna, a w której również może pomóc nam Yerba Mate. Dodaje energii, która z pewnością przyda się podczas intensywnych ćwiczeń. Jeśli szukasz metody na to jak szybko schudnąć, to najlepsze rozwiązanie a do tego takie smaczne 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate