12 październik

Tucangua

Tucangua

Tucangua to odmiana Yerba Mate, którą rozpoznasz po tukanie na opakowaniu. To marka argentyńska w wersji Organica, która wyróżnia się wyrazistym, tradycyjnym smakiem. Co warto wiedzieć o tej odmianie Yerby?

Jaka jest Tucangua?

To rodzaj Yerba Mate o typowym, gorzkawym smaku. Tucangua jest organiczna, czyli do jej produkcji wykorzystuje się ostrokrzew rosnący na plantacjach nie wykorzystujących żadnych nawozów sztucznych. Zawiera dosyć grubo cięte listki i gałązki ostrokrzewu paragwajskiego. To odmiana, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Znajduje się w grupie najlepszych gatunków i polecana jest przez wielu doświadczonych miłośników Yerba Mate.

Dla kogo Yerba Mate z tukanem?

Tucangua jest bardzo bogata w witaminy i minerały. Jeżeli jesteś osobą początkującą, ale zależy Ci na właściwościach pobudzających Yerby, z powodzeniem możesz wybrać tą odmianę. To średnio pobudzająca Yerba Mate, która świetnie sprawdzi się jako wprowadzenie do picia naparu. Pełnia oryginalnego smaku oraz moc witamin i minerałów.
Jeśli nie masz jeszcze swojego pierwszego kompletu, zapraszamy do obejrzenia naszych zestawów startowych, które stworzyliśmy, alby ułatwić zakupy początkującym. W takim zestawie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do tradycyjnego parzenia oraz picia ostrokrzewu. Oprócz suszu znajduje się w nim naczynko, bombilla oraz inne gadżety przydatne szczególnie na początku przygody z Yerbą.

Yerba i jej niezwykłe działanie

Yerba Mate ma wiele ciekawych właściwości. Pomaga w oczyszczaniu organizmu, poprawia odporność i zmniejsza ryzyko występowania chorób, w tym nawet nowotworów. Zdecydowanie warto sięgać po nią każdego dnia. To porcja energii na wiele godzin, oraz sposób na miłe spędzenie przerwy w pracy.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate