10 paź

Tostada

Tostada

Odmian Yerba Mate jest wiele. Tradycyjne, smakowe, na gorąco lub na zimno, a spośród nich wytypować można kolejne kategorie. Smak naparu zależy też od sposobu jego przygotowania, od miejsca zbierania ostrokrzewu, czy sposobu jego suszenia. Ciekawą propozycją jest Yerba Mate Tostada, która bardzo różni się od większości odmian.

Tostada – co to jest?

Yerba Mate z dopiskiem tostada powinno zwracać naszą uwagę podczas zakupów. Oznacza to, że dany rodzaj suszu jest palony. Wyróżnia się ciemnobrązowym kolorem oraz niemal zupełnie innym smakiem naparu, który bardzo często określany jest jako czekoladowy. Moc pobudzająca jest porównywalna do klasycznych rodzajów herbaty Yerba Mate.

Yerba Mate w ekspresie? To możliwe!

Tostada to rodzaj Yerba Mate, który można parzyć zwyczajnie zalewając wrzątkiem albo po prostu przyrządzić ją w ekspresie do kawy. Ta odmiana powinna przypaść do gustu fanom kawy, którzy chcieliby zamienić ją na Yerba Mate, ale trudno rozstać im się z czarnym napojem. Co ciekawe, do tostady śmiało można dolać mleka tak samo jak do kawy. Dlaczego warto zacząć pić Yerba Mate w celu pobudzenia? Zobacz: Dlaczego Yerba Mate pobudza?

Herbata Yerba Mate w wersji „kawowej”

Klasyczny napar kojarzy się raczej z herbatą. Yerba Mate powstaje z innej rośliny oraz ma inne działanie, ale ze względu na ziołowy smak i wygląd często porównywana jest właśnie do tego popularnego napoju. Tostadę można śmiało porównać do kawy. Ciekawy smak, zapach i działanie sprawiają, że to bardzo oryginalna odmiana. Czy to bardziej kawowa, czy podobna do herbaty Yerba Mate, jej działanie korzystne dla zdrowia jest podobne. Oczyści organizm z toksyn, doda energii na wiele godzin oraz dostarczy potrzebnych witamin i minerałów.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate