03 paź

Teofilina

Teofilina

Teofilina wraz z kofeiną i teobrominą to związki zwane alkaloidami purynowymi, które słyną z działania pobudzającego. To dzięki nim warto zamienić kawę na Yerba Mate. Właściwości pobudzające naparu są większe i nieco inne niż w tym popularnym, czarnym napoju.

Teofilina – co daje?

Jest to związek wpływający na pobudzenie, choć nie w tak dużym stopniu jak kofeina. Teofilina polecana jest osobom, które mają problemy z układem oddechowym. Działa rozszerzająco na oskrzela, dzięki czemu poprawia wydolność oddechową zarówno astmatyków jak i cierpiących na POChP (tak zwaną chorobę palaczy).

Yerba Mate Cię pobudzi

Teofilina w połączeniu z innymi alkaloidami znajdującymi się w ostrokrzewie stanowi doskonały zastrzyk energii. Warto wiedzieć, że proces ten wygląda nieco inaczej niż w przypadku kawy. Pobudzenie następuje stopniowo, dzięki czemu nie przestaje działać od razu i nie mamy uczucia nagłego zmęczenia. To tylko jedna z zalet Yerba Mate, właściwości jest znacznie więcej. Więcej tutaj: Dlaczego Yerba Mate pobudza?.

Yerba Mate – właściwości i działanie

Yerba Mate i właściwości to temat o którym można wiele opowiadać. Oprócz działania pobudzającego, ostrokrzew doskonale wpływa na zdrowie. Po pierwsze zawiera wiele witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Yerba Mate oczyszcza z toksyn i jednocześnie poprawia samopoczucie. Jest również bardzo pomocny w budowaniu odporności. Zdecydowanie warto sięgać po Yerba Mate. Właściwości korzystne dla zdrowia to jedno, oprócz tego ma niepowtarzalny smak, który umili każdą wolną chwilę. Dostępnych jest wiele rodzajów Yerba Mate, między innymi takie, które mają małą zawartość substancji pobudzających. To propozycja dla osób nie potrzebujących dodatkowej energii.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate