01 Paź

Teobromina

Teobromina

Teobromina należny do alkaloidów purynowych. To związki pochodzenia roślinnego, które są odpowiedzialne za właściwości pobudzające. Teobromina najliczniej występuje w kakao, ale nie tylko. W Yerba Mate pojawia się w towarzystwie kofeiny oraz teofiliny.

Teobromina na pobudzenie

Yerba Mate jest znana jako świetny zamiennik kawy, a jedną z przyczyn jest obecność właśnie teobrominy. To związek, który oddziałuje na układ krążenia, ale ma również wpływ na oskrzela. Ma ona zastosowanie w medycynie, gdzie pojawia się często w lekach dla astmatyków.

Yerba Mate działa inaczej niż kawa

Teobromina ma mniejsza działanie pobudzające od kofeiny, podobnie zresztą jak teofilina. Jednak te trzy substancje razem sprawiają, że energia nie jest uwalniana na raz, a stopniowo, dzięki czemu pobudzenie odczuwalne jest przez wiele godzin, a nie tylko przez chwilę jak w przypadku kawy. Jeśli interesuje Cię ten temat, przeczytaj: Yerba Mate kawa czy napoje energetyczne?.

Odchudzanie z energią

Moc pobudzająca Yerba Mate może być bardzo pomocna podczas odchudzania. Najważniejsze jest ograniczanie węglowodanów i tłuszczów oraz aktywność fizyczna. Niełatwo jest zacząć regularnie ćwiczyć, dlatego warto sięgać po Yerba Mate – to solidna porcja energii. Pobudzenie to nie wszystko, ostrokrzew ma również działanie przyspieszające metabolizm, a więc i samo odchudzanie. Co ciekawe, może również ograniczać apetyt, a jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, możemy sięgnąć po smakową wersję naparu, a nawet z dodatkiem słodziku. Odchudzanie może być fajne! 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate