26 Wrz

Taniny

Taniny

Taniny to związki występujące w roślinach, które mają istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto zainteresować się, gdzie można je znaleźć, a my podpowiadamy, że bogatym ich źródłem jest nasza ulubiona Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza do zakupów 🙂

Taniny – za co odpowiadają?

Natura to źródło wszystkich potrzebnych nam witamin i minerałów. Warto z tego korzystać zanim sięgniemy po chemiczne suplementy, które z jednej strony działają, a z drugiej obciążają na przykład wątrobę. Yerba Mate to świetny sposób na poprawę zdrowia, znajduje się w niej mnóstwo ciekawych związków, a jednym z nich są właśnie taniny.
Ciekawostką jest, że to taniny sprawiają, że wino ma cierpki smak… A więc i w Yerba Mate powinniśmy znaleźć podobnego winowajce. W 100g yerby znajduje się około 0,5mg taniny (może zmieniać się to w zależności od odmiany). To właśnie taniny sprawiają, że Yerba Mate ma charakterystyczny, gorzkawy smak uwielbiany przez ludzi na całym świecie.

Yerba Mate – co dają taniny w jej składzie?

Oczywiście ma to również znaczenie dla właściwości zdrowotnych naparu znanego z charakterystycznych akcesoriów, czyli tykwy i bombilli. Taniny często stosowane są w medycynie z uwagi na ich działanie ściągające, przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Mają również dobry wpływ na funkcjonowanie jelit. Razem z innymi związkami znajdującymi się w ostrokrzewie paragwajskim stanowią niesamowitą pomoc w działaniu całego organizmu.

Bombilla i tykwa, czyli to co do Yerby niezbędne

Yerba Mate kojarzy się przede wszystkim z charakterystycznym sposobem parzenia oraz picia. Każdy miłośnik naparu posiada odpowiednie naczynko zwane matero. Może być ono wykonane z owocu tykwy, ceramiki lub drewna. Oprócz tego potrzebna jest specjalna rurka do picia – bombilla. Posiada ona sitko zatrzymujące susz i pył przed dostaniem się do ust. Z bombillą picie jest po prostu wygodne, a jej ciekawy wygląd to dodatkowy plus.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate