22 Sty

Słowniczek pojęć związanych z Yerba Mate

Słowniczek pojęć Yerba Mate

Yerba Mate to niezwykły napar, który pochodzi z Ameryki Południowej. W tamtejszych krajach popularny jest od wieków, a u nas dopiero zdobywa rzeszę fanów. Pochodzi z innej kultury, nic więc dziwnego, że pojawia się mnóstwo określeń, które nie są zrozumiałe dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ostrokrzewem paragwajskim. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was słowniczek Yerba Mate, w którym wyjaśniamy znaczenie podstawowych pojęć.

Podstawowe pojęcia związane z Yerba Mate

Podstawowymi pojęciami związanymi z Yerbą są tykwa i bombilla. Pojawiają się zawsze, kiedy jest mowa o niezwykłym naparze z ostrokrzewu. Nasz słowniczek Yerba Mate dokładnie wyjaśnia czym są i jakie rodzaje tych przedmiotów można spotkać. W glosariuszu Yerba Mate znajdziecie szczegółowe informacje na temat konkretnych rodzajów zarówno tykw, jak i bombilli, tymczasem postaramy się rozjaśnić nieco sprawę tych pojęć.
Tykwa, czy inaczej matero to specjalne naczynko, w którym tradycyjnie pija się napar. Jest nie tylko praktyczna, ale i bardzo osobliwa. Z nią picie Yerby staje się prawdziwym rytuałem!

podstawowe pojęcia

Słowniczek Yerba Mate – czym jest bombilla?

Chcąc cieszyć się naparem, trzeba również wiedzieć co to jest bombilla. To rurka, dzięki, której można w pełni cieszyć się Yerba Mate. Posiada specjalne sitko, które filtruje susz oraz pył. W ten sposób nie dostaje się do ust. Podczas parzenia naparu wsypujemy do naczynia sporo suszu, dlatego picie bez bombilli byłoby wręcz niemożliwe. Oczywiście można przecedzić susz, jednak jest to niepraktyczne i czasochłonne. Informacje na temat bombilli i materiałów, z których się je wykonuje znajdziecie w naszym glosariuszu Yerba Mate.

glosariusz yerba mate

Glosariusz Yerba Mate – dowiedz się wszystkiego!

Słowniczek Yerba Mate to pomoc dla każdego mateisty – zarówno osoby początkującej, która nie zna jeszcze podstawowych pojęć, jak i tych zaawansowanych fanów, którzy chcą rozszyfrować napisy pojawiające się na różnych opakowaniach ostrokrzewu. Mamy nadzieję, że glosariusz Yerba Mate pomoże Wam i wyjaśni wszystkie kwestie, które mogą nie być do końca jasne w temacie parzenia, picia oraz działania ulubionego naparu.

Słownik podstawowych pojęć związanych z Yerba Mate znajdziecie tutaj – Słownik pojęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate