12 Wrz

Selecta

Selecta

Selecta to odmiana Yerba Mate ciesząca się dużą popularnością. Występuje w kilku odmianach, zarówno tradycyjnej jak i z dodatkami smakowymi. To rodzaj naparu, który polecany jest zaawansowanym miłośnikom Yerba Mate, ponieważ ma mocny smak i działanie, które mogłoby zniechęcić osoby nie przyzwyczajone jeszcze do właściwości ostrokrzewu.

Selecta z najlepszych zbiorów

Yerba Mate Selecta jest bardzo ceniona na całym świecie. Produkowana jest w Paragwaju, a ostrokrzew zbierany jest na niewielkiej plantacji, dzięki czemu do opakowania trafiają tylko najlepsze części roślin. Przy produkcji pilnuje się najlepszej jakości, co owocuje bogatym smakiem i aromatem naparu. Tykwa tej Yerby ma silne działanie pobudzające i intensywny, cierpki smak dlatego może nie przypaść do gustu początkującym.

Yerba Mate z dodatkami

Yerba Mate Selecta można znaleźć w wielu odmianach. Oprócz tych klasycznych, także z dodatkami. Popularna jest wersja miętowa, z guaraną, czy też z aromatem cytrynowym. Dzięki temu można urozmaicić sobie codzienny rytuał picia naparu i od czasu do czasu zmienić rodzaj. Zapraszamy do naszego sklepu: Yerba Mate Selecta.

Tykwa naparu – co można dodać?

W tykwie z Yerba Mate zawsze znajduje się ostrokrzew paragwajski, ale jego smak można urozmaicić na wiele sposobów. Jednym z nich jest oczywiście wersja smakowa, czy to Selecta, czy inna odmiana. Nikt nie powiedział jednak, że nie można samodzielnie modyfikować smaku i do tykwy dodawać składników według własnego pomysłu. Niektórzy nie wyobrażają sobie herbaty bez cukru czy miodu, dlaczego więc nie dodać ich również do Yerba Mate? Zdecydowanie polecamy miód, jak wiadomo jest bardzo zdrowy i sprawdzi się lepiej niż klasyczny, biały cukier. Ale sposobów jest więcej: można dodać dowolny sok, a nawet mleko. Podobnie jest z ziołami, które znajdziemy w różnych mieszankach smakowych. Można dodać miętę, rumianek… W zasadzie wszystko co przyjdzie nam do głowy, byle smakowało 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate