10 Wrz

Saponiny

Saponiny

Saponiny stanowią grupę związków chemicznych pozyskiwanych głównie z roślin, które mają duży wpływ na nasze zdrowie. Ostrokrzew paragwajski stanowi bogate ich źródło. Natura daje nam wszystko co potrzebne, by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. Polecamy picie Yerba Mate – właściwości korzystne dla naszego organizmu są ogromne.

Saponimy i ich właściwości

Obecne w Yerba Mate saponiny mają działanie wspomagające procesy trawienne. Działają żółciopędnie, dzięki czemu trawienie przebiega sprawniej, a właściwości moczopędne pozwalają na szybsze pozbywanie się toksyn, pomagają też nerkom. To nie wszystko, saponiny potrafią świetnie wpływać na odporność. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, a do tego mogą pomóc w walce z wysokim cholesterolem. To jeden ze składników, który sprawia, że Yerba Mate jest tak wyjątkowa. W naturalny sposób usprawnia działanie całego organizmu, chroni przed chorobami i pomaga uporać się z tymi już obecnymi. Naturalny suplement – to najlepsze określenie dla naparu Yerba Mate. Właściwości pobudzające to dodatkowy atut, są lepsze niż te, które daje nam kawa, czy popularne napoje energetyczne.

Yerba Mate i jej składniki

Yerba Mate jest bogatym źródłem składników, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. To nie tylko saponiny, ale również polifenole, czy też witaminy i minerały. Ich obecność jest konieczna, aby móc prawidłowo funkcjonować. To również pomoc podczas odchudzania – jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, spróbuj Yerba Mate. Właściwości te zawdzięczamy działaniu przyspieszającemu przemianę materii.
 
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy: Yerba Mate a zdrowie.

Yerba Mate – właściwości dla zdrowia i urody

Czy wiecie, że Yerba Mate ma świetne działanie nie tylko na nasze zdrowie, ale i urodę? Spora porcja witamin każdego dnia to świetny sposób na zadbanie o siebie. Poprawi się stan cery, włosów i paznokci. Być może uda zrzucić też kilka kilogramów z pomocą naparu – to bardzo możliwe. Ostrokrzew często pojawia się w różnego rodzaju kosmetykach, szczególnie tych pielęgnacyjnych: kremach, balsamach lub maskach do włosów.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate