07 Wrz

Rutyna

Rutyna

Rutyna kojarzy nam się zapewne z lekami farmaceutycznymi na odporność. Nic dziwnego, chociaż jej działanie jest nieco inne. Najczęściej łączona jest z witaminą C i polecana właśnie na ochronę przed przeziębieniami, a także jako środek wspomagający uszczelnianie naczyń krwionośnych. Oczywiście rutyna nie znalazła się tutaj przypadkowo. Jak się pewnie domyślacie, znajduje się w naparze Yerba Mate, podobnie jak witamina C i wiele innych dobrych dla zdrowia składników.

Rutyna w naparze – jakie ma działanie?

Najważniejszą informacją o rutynie jest fakt, że ma właściwości przeciwutleniające. To znany antyoksydant, który wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych, a także dolegliwości ze strony układu krążenia. Ma też wpływ na spowolnienie procesów starzenia się. W parze z witaminą C, spowalnia jej utlenianie się, a więc sprawia, że ta może dłużej i skuteczniej działać. To jeden z wielu składników naparu Yerba Mate, który sprawia, że jest tak dobry dla zdrowia i warto pić go każdego dnia.

Ile jest jej w Yerba Mate?

Skład procentowy witamin i minerałów jest różny zależnie od konkretnej odmiany Yerba Mate. Co ciekawe, zazwyczaj więcej rutyny znajdziemy w ostrokrzewie pochodzącym z plantacji, nie lasów. Wraz z innymi składnikami pomaga ona zachować zdrowie oraz ładny wygląd – sami zobaczcie jakie jeszcze właściwości ma ostrokrzew: Yerba Mate skład witaminy i minerały.

Yerba to naturalny suplement

Yerba Mate zawiera wiele związków, które obecne są w większości popularnych kompleksów witamin. Po co przyjmować chemiczne środki, jeśli natura daje nam to co najlepsze? Składniki Yerby znacznie lepiej się wchłaniają, dodatkowo nie podrażnia ona żołądka. Tak naprawdę ma same plusy: zastąpi kawę, oczyści organizm, pomoże w odchudzaniu, obniży cholesterol, poprawi wygląd skóry… Można wymieniać bez końca. Codzienne picie Yerby sprawi, że będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem. Zdecydowanie warto! 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate