07 mar

Rodzaje Yerba Mate – czy mają znaczenie na początku przygody z Mate?

Yerba Mate działanie

Kiedy po raz pierwszy przegląda się asortyment Yerba Mate, zwykle pojawia się pytanie: Czym się różnią poszczególne rodzaje i czy to ma znaczenie, którą wybiorę? Dziś postaramy się wyjaśnić tą kwestię. Mamy nadzieję, że dzięki temu już od pierwszej chwili pokochacie napar z ostrokrzewu paragwajskiego 🙂

Yerba sklep radzi – wybór Yerba Mate ma znaczenie!

Rodzajów Yerba Mate jest bardzo dużo. Nie tylko ze względu na różne wersje smakowe – również klasyczne rodzaje Yerba Mate mogą bardzo różnić się od siebie pod względem smaku i działania. Z tego powodu pierwszy wybór ostrokrzewu paragwajskiego jest bardzo istotny. Świetnym przykładem może być sytuacja, kiedy początkujący wybiera przypadkową Yerbę. W sklepie łapie pierwszą z półki lub wybiera kupując online taką, która po prostu wpadła mu w oko. Po zaparzeniu okazuje się, że smak nie do końca nam pasuje – jest bardzo mocny. Często w takiej sytuacji myślimy „Yerba Mate to nie dla mnie” – a jest zupełnie inaczej! Po prostu wybraliśmy nieodpowiedni rodzaj Yerby. W sklepie mamy sporo odmian o delikatniejszym smaku i z przyjemnością pomożemy wybrać coś odpowiedniego na początek.

Rodzaje Yerba Mate – czyli co wybrać na początek

Yerba sklep online oferuje mnóstwo rodzajów Mate. Niektóre sprawdzą się u początkujących, inne polecamy zaawansowanym yerberom, którzy lubią napar o smaku mocnej goryczki. Jeśli to Twoje początki z Yerba Mate, działanie i smak delikatniejszych odmian powinny bardziej przypaść Ci do gustu. Świetnym przykładem może być Yerba Mate Rosamonte Despalada. To klasyczna odmiana, która nie jest jednak bardzo intensywna. Dodatkowym plusem jest jej skład – ma mało pyłu, dzięki czemu parzenie jest bardzo łatwe.
Ciekawą opcją jest także marka Mate Green – proponuje różne kompozycje smakowe. To odmiana suszu o wyjątkowo delikatnym smaku. Ta Yerba Mate działanie ma bardzo dobre – doskonale pobudza i poprawia koncentrację. Warto wiedzieć, że delikatny smak nie oznacza mniejszej mocy 🙂
yerba sklep

Yerba Mate działanie – początki przygody z ostrokrzewem paragwajskim

Dla początkujących w świecie Yerba Mate, działanie i smak naparu są bardzo ważne. Kolejną istotną kwestią jest wybranie akcesoriów do parzenia i picia Mate. Najprostszym rozwiązaniem jest wybranie zestawu startowego. Przygotowaliśmy je właśnie dla początkujących, aby ułatwić start. W takim zestawie jest wszystko, co jest potrzebne do parzenia i picia Yebry, zarówno akcesoria, jak i odpowiedni rodzaj Yerba Mate.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate