22 Sie

Polifenole

Polifenole

Polifenole to związki stanowiące grupę przeciwutleniaczy. Naturalnie występują w pożywieniu, a ich obecność w naszym organizmie ma bardzo istotne znaczenie dla zdrowia. Sporą ich ilość znajdziemy między innymi w ostrokrzewie, a więc również w Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza do lektury bloga, szczególnie jeśli dopiero zamierzasz zacząć przygodę z naparem zwanym herbatą Yerba Mate.

Polifenole w walce o zdrowie

Czytając o Yerba Mate, często spotkać można w wzmiankę o tym, że zawiera polifenole. Zwykle niewiele nam to mówi, a przecież chcemy wiedzieć jak skład naparu na nas wpłynie. Związki te mają bardzo korzystne właściwości, ponieważ zmniejszają ilość wolnych rodników. Dzięki temu stajemy się odporniejsi, zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób serca, czy też nowotworów.

Co znajdziemy w Yerba Mate?

Polifenole to duża grupa związków, a w naszym ulubionym naparze Yerba Mate znajdziemy m.in.: kwas chlorogenowy, kwercetynę i rutynę. Regularne picie naparu wpływa więc na zmniejszenie zachorowalności oraz poprawia ogólne samopoczucie. Nic tylko pić Yerba Mate!

Herbata Yerba Mate o wyjątkowym działaniu

Herbata i Yerba Mate to zupełnie inne napary, jednak ostrokrzew często nazywany jest herbatą. Yerba Mate ma zupełnie inne działanie oraz specyficzny sposób parzenia. Nic dziwnego – to zupełnie inna roślina. Ma ciekawe właściwości, które poprawiają zdrowie oraz ochraniają przed chorobami. Dodatkowo to dość mocny energetyk, który nie niesie z działaniem żadnych negatywnych skutków. Codzienne picie Yerby przynosi same korzyści także w wyglądzie – poprawia stan włosów, cery i paznokci. Co ciekawe, ostrokrzew bywa składnikiem kosmetyków.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate