20 Sie

Poleo

Poleo

Poleo jest jednym z odmian mięty. To zioło pochodzące z Ameryki Południowej, które ma ciekawy, aromatyczny zapach, dzięki czemu jest częstym dodatkiem do Yerba Mate. Co wnosi do naparu, znanego z ciekawego sposoby parzenia z tykwą oraz bombillą?

Poleo – smak i właściwości

Poleo pojawia się w ziołowych mieszankach Yerba Mate, które często są polecane dla osób odchudzających się albo jako wspomagacze trawienia. Zarówna znana nam mięta jak i poleo wpływają na metabolizm oraz poprawiają funkcjonalność układu pokarmowego. Właściwości lecznicze poleo znane są od wieków i często wykorzystywane zarówno w medycynie naturalnej oraz jako dodatek do leków farmaceutycznych. Oczywiście nie tylko działanie jest ważne. Yerba Mate w wersji miętowej jest bardzo orzeźwiająca, zarówno na gorąco jak i w postaci terere.

Yerba Mate z ziołami

Istnieje wiele odmian smakowych Yerba Mate, które oprócz klasycznego suszu ostrokrzewu paragwajskiego, zawierają również zioła. Poleo znajdziemy zarówno wśród najpopularniejszych marek, jak i tych rzadszych, m.in.: Amanda, CBSe, Selecta, Taragui.

Bombilla i matero – dlaczego są potrzebne?

Ciekawy sposób parzenia i picia Yerby nie jest przypadkowy. To nie tylko kwestia ciekawego i oryginalnego wyglądu akcesoriów, ale również ich funkcjonalności. Bombilla to rurka, która filtruje susz, natomiast matero pozwala na łatwe usypianie odpowiedniej ilości suszu. Istnieje wiele rodzajów tykw i bombilli, z pewnością każdy znajdzie idealny zestaw dla siebie.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate