17 Sie

Playadito

Playadito

Playadito to Yerba Mate pochodząca z Argentyny. Jest mniej popularna, ale zdecydowanie warta uwagi. Polecana nie tylko zaawansowanym, ale też początkującym.

Playadito – co w sobie ma i jak smakuje?

Yerba Mate Playadito wyróżnia się dosyć grubo zmielonymi listkami i gałązkami ostrokrzewu. Co ważne, pozbawiona jest pyłu, dzięki czemu picie jest dużo bardziej komfortowe. Smak tej Yerba Mate wydobywa się stopniowo z każdym zalaniem. Pierwsze jest łagodniejsze, później dochodzi delikatny posmak goryczki. Dzieje się tak przez większe listki, które swoje właściwości oddają wolniej niż te drobniejsze.

Yerba Mate dla każdego

Yerba Mate Playadito uważana jest za ekskluzywną ze względu na brak pyłu oraz bogaty smak i aromat. To doskonały wybór dla osób początkujących, które dopiero przymierzają się do pierwszego spróbowania herbaty paragwajskiej. Łagodnie pobudza, zawiera mnóstwo witamin, a do tego jej parzenie jest bardzo wygodne. Smak utrzymuje się przez kilka następnych zalań. Przygotowaliśmy dla początkujących kilka porad przed pierwszym skosztowaniem suszu: Yerba Mate jak zacząć.

Herbata paragwajska i jej cudowne działanie

Yerba Mate, nazywana także herbatą paragwajską, jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia. To także mocny zastrzyk energii na cały dzień. Działa lepiej niż kawa, ponieważ pobudzenie następuje stopniowo, a przy tym nie obciąża wątroby. Ma oryginalny smak wraz z którym przyjmujemy mnóstwo witamin i minerałów korzystnych dla funkcjonowania całego organizmu. Z punktu widzenia zdrowia herbata paragwajska ma same plusy! A Ty próbowałeś/aś już Yerba Mate? 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate