15 Sie

Pipore

Pipore

Pipore jest znane każdemu fanowi Yerba Mate. Dlaczego? To jedna z najpopularniejszych odmian. Można ją spotkać w kilku rodzajach, zarówno tradycyjnych jak i smakowych.

Yerba Mate Pipore – co trzeba wiedzieć?

To Yerba Mate pochodząca z Argentyny, a firma, która ją produkuje została założona przez Szwajcarów ponad 80 lat temu. Jej produkcja jest niezwykła, ponieważ ostrokrzew nie pochodzi z plantacji, tak jak w przypadku większości odmian, ale z lasów. Przed zapakowaniem w charakterystyczne, czerwone opakowania, Pipore leżakuje aż 18 miesięcy. To wszystko odbija się na intensywnym smaku, dużej mocy oraz większej zawartości witamin i minerałów. Śmiało mogą sięgnąć po nią początkujący, aby poznać tradycyjny smak naparu, ponieważ jej smak nie jest przesadnie ciężki i gorzki, jak to bywa w niektórych odmianach. Pipore może z powodzeniem zastąpić kawę. Zdecydowanie warto spróbować tej Yerba Mate. Właściwości oraz smak są niezwykle intensywne.

Yerba Mate sin oraz con palo

Yerba Mate Pipore można kupić w wersji klasycznej Elaborada oraz Despalada, czyli inaczej sin palo – oznacza to, że w składzie znajdują się prawie wyłącznie listki ostrokrzewu. Wersja z patyczkami jest nieco bardziej gorzka, dlatego wybór zależy od indywidualnego gustu. Jeśli nie wiesz, jaką Yerba Mate wybrać po raz pierwszy, chętnie pomożemy: Jak wybrać swój rodzaj yerby.

Yerba Mate – właściwości, na które warto zwrócić uwagę

Dlaczego napar jest popularny na całym świecie? To oczywiste – doskonale działa na zdrowie i samopoczucie. Nie ma drugiego tak korzystnego napoju jak Yerba Mate. Właściwości pobudzające są dodatkowym plusem. Ostrokrzew dostarcza energii na cały dzień, ma oryginalny smak oraz zawiera całą plejadę witamin dobrych dla naszego zdrowia. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą codziennej kawy na Yerba Mate, właściwości zdrowotne powinny Cię przekonać. To łatwy sposób na zadbanie o siebie.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate