12 Lut

Pierwszy zestaw do Yerba Mate, czyli co jest potrzebne do picia naparu z ostrokrzewu

Yerba Mate zestaw

Coraz więcej osób sięga po Yerba Mate. Nic dziwnego – ma świetny wpływ na nasze zdrowie, a przy tym pobudza nawet lepiej niż kawa. Właściwości tego naparu jest wiele, ale zanim skorzystamy z jego działania, będziemy potrzebowali zestawu do Yerba Mate. Co się w nim znajduje i jaki będzie najlepszy na początek przygody z Yerba Mate?

Yerba Mate – zestaw dla początkujących

Każdy fan Yerby potrzebuje nie tylko suszu ostrokrzewu paragwajskiego, ale również zestawu do Yerba Mate, dzięki któremu będzie mógł komfortowo przygotowywać i pić napar każdego dnia. Warto zaopatrzyć się w niego już na samym początku.

Co będzie potrzebne do picia Yerba Mate? Zestaw składa się z naczynka zwanego matero i bombilli służącej do picia naparu. Oprócz tego przydatne są również akcesoria, które pomagają w parzeniu oraz pielęgnacji zestawu do Yerba Mate, jak na przykład termometr czy szczoteczka do bombilli.

yerba mate

Zestaw do Yerba Mate – specjalne naczynko

Wcześniej wspomniane matero to osobliwe naczynko do Yerba Mate. W zestawie mateisty po prostu nie może go zabraknąć 🙂 Dobrze leży w dłoni, a przy tym wygląda bardzo oryginalnie. Tradycyjnie naczynka wykonywane są z owoców tykwy, czyli rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Dostępne są również naczynia ceramiczne, które kształtem przypominają tykwę ale w użytkowaniu są zupełnie jak dobrze nam znane kubki. Trzecią kategorię stanowią drewniane naczynia. Wybór tak naprawdę zależy od nas i od tego co najbardziej nam się podoba.

Yerba Mate pijemy przez bombillę

Bez bombilli żaden fan Yerba Mate się nie obejdzie. Pełni ona rolę sitka oraz rurki. Dzięki niej drobinki suszu nie przedostają się do ust. Początkujący mogą do swojego zestawu do Yerba Mate wybrać klasyczną bombillę wykonaną z metalu lub bambusa. W ofercie są również sztuki dla osób chcących sprawić sobie coś naprawdę unikalnego – na przykład bombille z alpaki, czyli materiału podobnego do srebra. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Termometr ułatwi dobranie odpowiedniej temperatury wody, którą zaparzamy Yerba Mate. Zestaw można również wzbogacić o praktyczną nabierkę do suszu oraz szczoteczkę do czyszczenia bombilli.

zestaw do yerba mate

Yerba Mate zestaw – rozpocznij przygodę z gotowym kompletem

Dobrze rozumiemy, że na początku niełatwo jest zdecydować się na konkretny susz ostrokrzewu, naczynko czy bombillę, dlatego przygotowaliśmy specjalne zestawy do Yerba Mate. Znajdziecie w nich wszystko, co jest potrzebne do parzenia i picia naparu. Jeśli chcecie spróbować jak smakuje i działa ten niezwykły napój, możecie kupić gotowy zestaw, a później dokupywać jedynie Yerba Mate. Zestaw startowy zawiera również dodatkowe akcesoria – w zależności od wybranego wariantu.

Mamy nadzieję, że teraz z łatwością skompletujecie swój pierwszy zestaw do Yerba Mate i dołączycie do grona miłośników ostrokrzewu 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate